X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ПОЛТАВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.06.2019 р. № 2729/10/16-31-40-01-23/ІПК

Головне управління Державної фіскальної служби у Полтавській області відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 за №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс) розглянуло звернення Приватного підприємства від 21.05.2019 №308 (вх. до ГУ №28228/10/16-31 від 22.05.2019) на отримання індивідуальної податкової консультації з питання реєстрації акцизного складу, і повідомляє.

Питання, викладене в зверненні ПП:

чи необхідно реєструвати в якості акцизного складу орендований склад зберігання пального загальним обсягом ємностей до 200 куб. м при умові використання пального тільки для власних потреб протягом року в обсягах до 1000 куб. м, та чи потрібно його обладнувати витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками ?

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» змінено визначення термінів ст. 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) «реалізація пального», «акцизний склад», які набувають чинності з 01.07.2019 року.

Так, відповідно до п.п. 14.1.6 б) п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішуваних, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом:

а) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберіганн з пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне з обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

б) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберіганні пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Із листа - запиту ПП вбачається, що дане підприємство користуєтьс я орендованим складом зберігання пального загальним об’ємом ємностей дія зберігання пального, що не перевищує 200 кубічних метрів, та протягом рогу використовує пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів

Такий склад для зберігання пального не є акцизним складом в розумінні п.п. 14.1.6  б) п.14.1 ст. 14 Кодексу при умові, що ПП не є платником єдиного податку четвертої групи, не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

отже не потребує реєстрації в якості акцизного складу.

Відповідно до пп.230.1.2 п.230.1 ст. 230 Кодексу акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Таким чином, Кодексом передбачено обладнання витратомірами-лічильниками місць відпуску пального та рівнемірами-лічильниками резервуарів для зберігання пального виключно розташованих на акцизних складах.

Тобто якщо місце зберігання пального не є акцизним складом, його ге потрібно обладнувати витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Відповідно до підпункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.