X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ВIННИЦЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.06.2019 р. № 2817/ІПК/02-32-12

Головне управління ДФС у Вінницькій області на звернення Товариства щодо правомірності перебування юридичної особи на спрощеній системі оподаткування, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє наступне.

Товариство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи, у зв’язку зі змінами у складі засновників у травні поточного року частка юридичних осіб в статутному фонді складає по 50 відсотків кожна, при цьому один з засновників працює на загальній системі оподаткування.

Цей засновник частину своєї частки у розмірі 27 відсотків планує у червні місяці 2019 року продати фізичній особі.

Товариство запитує, чи матиме воно право застосовувати спрощену систему оподаткування з 01.07.2019.

Відповідно до п. 291.3 ст. 291 ПКУ юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 “Спрощена система оподаткування обліку та звітності” розділу XIV ПКУ.

Підпунктом 3 п. 291.4 ст.291 ПКУ встановлено, що до третьої групи платників єдиного податку належать юридичні особи - су’бєкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.

Згідно з п.п. 291.5.5 п. 291.5 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків.

Зазначена норма ПКУ застосовується лише до визначення часток в статутному капіталі юридичних осіб та не розповсюджується на фізичних осіб.

Відповідно абз. 5 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювались такі види дільності або відбулась зміна організаційно - правової форми.

Враховуючи вищезазначене, Товариство зможе застосовувати спрощену систему оподаткування з 01.07.2019, якщо на кінець другого кварталу п.р. частка юридичної особи, яка перебуває на загальній системі оподаткування, в статутному капіталі Товариства не буде дорівнювати або перевищувати 25 відсотків.

Звертаємо увагу, що згідно зі ст. 143 Цивільного кодексу України зміна розміру статутного капіталу або зміна розміру кожного учасника, у т.ч. платника єдиного податку має бути відображена у статутних документах з відповідною державною реєстрацією.

Відповідно до п. 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.