X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У РIВНЕНСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.06.2019 р. № 2923/ІПК/17-00-40-02-09

щодо зберігання та використання пального для власних господарських потреб без створення акцизного складу та без обладнання резервуарів витратомірами рівнемірами таких товарів (продукції) Головним управлінням Державної фіскальної служби у Рівненській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянуте звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо зберігання та використання пального для власних господарських потреб без створення акцизного складу та без обладнання резервуарів витратомірами рівнемірами таких товарів (продукції), і в межах своєї компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні.

Законом України від 23.11.2018р. №2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесені зміни в Податковий кодекс України (далі - ПКУ) та в Закон України від 19.12.1995р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі -ЗУ №481).

1. Щодо зберігання та використання пального для власних господарських потреб без створення акцизного складу.
Відповідно до пп. 14.1.6, п. 14.1, ст. 14 ПКУ, визначено

- акцизний склад це: приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального (абз.2).
не є акцизним складом :

- приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб’єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

- приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не Перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

- паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.

Враховуючи, що в своєму листі Ви зазначаєте, що зареєстровані платником єдиного податку 3-ї групи, загальна місткість ємностей для зберігання пального не перевищує 200 куб.м, придбання палива для власних потреб протягом календарного року не перевищує 1000 куб.м в рік, такі приміщення або територія не підпадають під поняття «акцизний склад».

2. Щодо обладнання резервуарів для зберігання пального витратомірами І рівнемірами.

Відповідно до п. І ст. 230 ПКУ, акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування навантаження-розвантаження, зберігання пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами - лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник), які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.

Враховуючи, що Ваші складські приміщення не підпадають під визначення акцизний склад, Ви не являєтесь розпорядником акцизного складу, а, відповідно, не зобов'язані обладнувати резервуари для зберігання пального витратомірами і рівнемірами.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію, що передбачено п.52.2 статті 52 ПКУ.