X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЧЕРКАСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.06.2019 р. № 2681/ІПК/23-00-40-03-11

Головне управління ДФС у Черкаській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянула звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо ввезення аналогічних ароматичних вуглеводнів встановлених Постановою КМУ від 04.03.2013 р №158 «Про затвердження переліків підприємств, які отримують або ввозять на митну територію України речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості та річних обсягів квот на відвантаження або ввезення таких речовин» (далі -ПКМУ) згідно додатка 6 в межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до п.п. 229.7.1 п. 229.7 ст. 229 Кодексу речовини, що використовуються як компоненти моторних палив (зокрема, суміші ароматичних вуглеводнів -код УКТЗЕД 2707 50 90 00), можуть ввозитися в Україну як сировина для виробництва в хімічній промисловості без сплати акцизного податку.

При цьому згідно п.п. 229.7.15 п.229.7 ст. 229 Кодексу перелік підприємств, які отримують такі речовини, здійснюється в межах квот, встановлених ПКМУ.

Відповідно до п 1-1 ПКМУ Квоти, встановлені постановою, поширюються на підприємства, які отримують як сировину для виробництва в хімічній промисловості речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, від інших суб'єктів господарювання - виробників таких речовин, виробляють та передають у рамках єдиного технологічного циклу такі речовини у межах однієї юридичної особи або ввозять речовини на митну територію України.

Визначальним для належності будь-яких нафтопродуктів до підакцизних товарів (пального), є визначення коду та опису зазначених нафтопродуктів згідно з УКТ ЗЕД.

Відповідно до пп. 14.1.141-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу до пального відносять нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.

Як зазначено у зверненні, Підприємство планує здійснювати операції з ввезення ароматичних вуглеводнів (код УКТ ЗЕД 2707509000) від іншого виробника аналогічні попередньому на які були встановлені квоти згідно ПКМУ
Віднесення аналогічних ароматичних вуглеводнів до окремого виду палива можливе лише на підставі інформації про призначення товару, його фракційний склад та фізико-хімічкі показники. Зазначена інформація повинна бути підтверджена відповідними документами (сертифікатами аналізу, паспортами якості, висновками компетентної експертної установи тощо).

У разі наявності обґрунтованих сумнівів щодо достовірності інформації, зазначеної у паспорті якості / сертифікаті відповідності на товар, необхідно провести лабораторні дослідження зразків вказаного товару з метою його ідентифікації та підтвердження коду згідно з УКТ ЗЕД.

Таким чином, якщо аналогічні суміші ароматичних вуглеводнів, підпадають під визначення і класифікуються за кодом та описом товар) (продукції) згідно з УКТ ЗЕД, зазначеним у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодекс) (такий код має бути підтверджено відповідними документами), то у цьому випадку зазначений товар (продукція) належить до підакцизних і можуть ввозитися в Україну як сировина для виробництва в хімічній промисловості без сплати акцизного податку відповідно до норм Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 ПКУ).