Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо можливості виправлення помилок, допущених сільськогосподарським товаровиробником (далі - сільгоспвиробник) у податковій звітності з ПДВ, поданій за результатами застосування у 2016 році спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства (далі - спецрежим) відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), які були встановлені контролюючим органом при проведенні перевірки платника податку, і, керуючись статтею 52 ПКУ, повідомляє.
Відповідно до пункту 209.2 статті 209 ПКУ у межах дії спецрежиму позитивна різниця між сумою податкових зобов'язань з ПДВ звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, задекларована у податковій звітності сільгоспвиробника за результатами постачання сільськогосподарської продукції власного виробництва, підлягала частковій сплаті до бюджету та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
При цьому розмір частки суми ПДВ, що підлягала сплаті до бюджету, та розмір частки суми ПДВ, що підлягала перерахуванню на спеціальні рахунки сільгоспвиробників, залежала від виду сільськогосподарської продукції, що постачалася сільгоспвиробником.
Відповідно до підпункту 4 пункту 2 розділу XIX ПКУ з 1 січня 2017 року стаття 209 ПКУ, яка регламентувала дію спецрежиму, втратила чинність.
З урахуванням вказаних вище змін норм ПКУ було передбачено, зокрема:
скасування реєстрації суб'єктів спецрежиму та переведення їх на загальну систему оподаткування;
закриття рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ, які додатково відкриті відповідно до пункту 200-1.2 статті 200 і ПКУ сільгоспвиробникам;
обмеження терміну реєстрації податкових накладних, складених сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг в межах спецрежиму.
Водночас відповідно до пункту 50 підрозділу 2 розділу XX ПКУ сума від'ємного значення за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до пункту 209.7 статті 209 ПКУ, сформована платниками - сільгоспвиробниками, що до 1 січня 2017 року застосовували спецрежим відповідно до статті 209 ПКУ, за результатами звітного (податкового) періоду за грудень 2016 року / четвертий квартал 2016 року, переносилася до податкової звітності наступного звітного (податкового) періоду, в якій відображаються розрахунки з бюджетом.
Таким чином, починаючи з податкової звітності за перший звітний (податковий) період 2017 року, сільгоспвиробники подають до ДФС виключно податкову декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (з урахуванням внесених змін), в якій відображаються розрахунки з бюджетом за усіма операціями такого сільгоспвиробника.
При цьому перенесення залишку від'ємного значення, сформованого у рамках застосування спецрежиму, що до 01.01.2017 визначався статтею 209 ПКУ, здійснювалося виключно з податкової, декларації з ПДВ суб’єкта спецрежиму за звітний період грудень 2016 року / 4 квартал 2016 року в податкову декларацію з ПДВ за січень 2017 року / 1 квартал 2017 року.
Перенесення такого від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу нормами ПКУ не передбачено.
Згідно з пунктом 50.1 статті 50 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |