X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.07.2019 р. № 3003/6/99-99-12-02-03-15/ІПК


Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо подання уточнюючих податкових декларацій з плати за землю, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що відповідно до договору оренди земельної ділянки (далі - Договір), на якій розташовані виробничі потужності, для подання податкової декларації 19 січня 2019 року отримало витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку (далі - Оцінка) земельної ділянки у Головному управлінні Держгеокадастру в Одеській області. У зв’язку з виявленими у Белградському районі Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області розбіжностями у формуванні витягів з технічної документації з Оцінки новий витяг Товариство отримало 24.04.2019, 01 травня введена в дію укладена Товариством додаткова угода до Договору щодо зміни розміру орендної плати.

Товариство просить надати роз’яснення щодо необхідності подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю за період січень - квітень 2019 року.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 Кодексу).

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 Кодексу).

З набранням чинності договору починають діяти права та зобов’язання по договору, у разі зміни договору зобов’язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо (п. 1 ст. 653 Цивільного кодексу України).

Водночас порядок обчислення плати за землю, у т.ч. орендної плати, передбачає, що для визначення бази оподаткування платник при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подає довідку (витяг) про розмір Оцінки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової Оцінки (п. 286.2 ст. 286 Кодексу).

Підстави та порядок виконання Оцінки, а також набрання чинності результатів такої Оцінки, після затвердження рішенням органів місцевого самоврядування технічної документації з Оцінки, визначені ст. 15, 18, 23 Закону України «Про оцінку землі» (далі - Закон).

Законом встановлено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Держгеокадастр), надає витяг з технічної документації про Оцінку окремої земельної ділянки, керуючись рішенням рад про затвердження технічної документації з Оцінки, які набирають чинності у строки, встановлені відповідно до п. 271.2 ст. 271 Кодексу (ст.23 Закону).

З огляду на викладене, Товариство має обчислювати податкові зобов’язання з орендної плати у відповідності до витягу про Оцінку, що виконана та затверджена у порядку, визначеному Законом, незалежно від того, чи були внесені зміни до Договору.

Отже, якщо нова довідка, отримана у квітні 2019 року, є наслідком виправлення помилки, а затверджена органом місцевого самоврядування Оцінка діє з початку року, Товариство має уточнити податкові зобов’язання з орендної плати з початку року.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).