X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У КИЇВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.11.2017 р. № 2749/ІПК/10-36-40-05-08

Головним управлінням ДФС у Київській області відповідно до ст.52 Податкового кодексу України розглянуто запит на отримання податкової консультації Товариства стосовно належності до підакцизних товарів висушеного листя тютюну без фермантизації власного врожаю та чи справляється акцизний податок, якщо зазначена продукції не реалізована та не використана для власних виробничих потреб.

Повідомляємо, що відповідно до ст.1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон України №481/95) та п.п. 14.1.252. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України тютюновими виробами є сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування; сировиною є предмети праці та природні компоненти, які підлягають подальшій переробці.

Відповідно до Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затверджених наказом ДФС України від 09.06.2015 №401, до товарної позиції 2401 "Тютюнова сировина; тютюнові відходи" включається тютюнова сировина у вигляді цілих рослин чи листків у природному стані або у вигляді сушених чи ферментованих листків, цілих чи з відділеною середньою жилкою, обрізаних чи необрізаних, роздавлених чи розрубаних (включаючи шматочки визначеної форми, але не тютюн, готовий для куріння).

Також до цієї товарної позиції включаються тютюнові листи, купажовані, з відділеною середньою жилкою і зволожені (соусовані) рідиною відповідного складу переважно для того, щоб перешкоджати пліснявінню і висиханню, а також для збереження аромату.

Показники тютюну неферментованого встановлені в ТОСТ 8073-77, а ферментованого - в ГОСТ 8072-77.

Перелік підакцизних товарів (продукції) визначено п.п.215.1 ст.215 Податкового кодексу України. За кодом товарної позиції 2401 згідно УКТ ЗЕД на тютюнову сировину, тютюнові відходи встановлено ставку акцизного податку у розмірі 399,84 грн. за 1 кілограм (нетто) (п.п.215.3.2. п.215.3 ст.215 Податкового Кодексу України).

Згідно з п.216.1 ст.216 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов’язань щодо підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, є дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей і напрямів подальшого використання таких товарів (продукції), крім випадків, зазначених у ст.ст.225 та 229 цього Кодексу. Дія ст.225 та ст.229 Податкового кодексу України не поширюється на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

У разі ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України є дата подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов’язання контролюючим органом у визначених законодавством випадках (п.216.4 ст.216 Податкового кодексу України).

Відповідно до п.п.216.5,216.6 ст.216 Податкового кодексу України при передачі підакцизних товарів (продукції), вироблених з давальницької сировини, датою виникнення податкових зобов’язань є дата їх відвантаження виробником замовнику або за його дорученням іншій особі

При використанні підакцизних товарів (продукції) для власних виробничих потреб датою виникнення податкових зобов’язань є дата їх передачі для такого використання, крім використання для виробництва підакцизних товарів (продукції).

Статтею 213 Податкового кодексу України визначено перелік операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування акцизним податком.

Зокрема, до зазначеного переліку віднесені операції з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції) (п.п.213.3.5 п.213.3 ст.213 Податкового кодексу України).

Також до зазначеного переліку віднесені операції ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), за умови подальшого виготовлення з такої сировини інших підакцизних товарів (продукції, у т.ч. сировини), які реалізуються на митній території України або на експорт, та пред’явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв або тютюнових виробів (п.п.213.3.6 п213.3 ст.213 Податкового кодексу України).

Враховуючи викладене вище, листя тютюну вважається підакцизною продукцією. Обов’язок справляння акцизного податку або звільнення від оподаткування операцій з підакцизними товарами виникає у суб’єкта господарювання в залежності від подальшого напрямку використання вирощеної продукції.

Якщо товариство не реалізує листя тютюну власного врожаю іншому товариству та не використовує його для власних виробничих потреб, відповідні операції не відносяться до операцій з підакцизними товарами.

До звернення підприємство не надало інформації щодо фактичного використання листя неферматизованого власного виробництва, що не дає змоги надати вичерпної відповіді на питання, порушені у зверненні.

Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати інформацію щодо подальшого використання листя тютюну неферматизованого власного врожаю.

Згідно з п.52.2 ст.52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.