X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.07.2019 р. № 3037/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо дати визначення податкових зобов’язань з ПДВ та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

У ситуації, викладеній у зверненні, товариство в рамках одного договору отримало аванс, та відповідно склало за такою операцією податкову накладну і зареєструвало її у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

В рахунок отриманого авансу постачальником було відвантажено покупцю товар "А".

Одночасно, в рамках цього ж договору відвантажено товар "В", оплату за який покупцем здійснено пізніше. На дату відвантаження товару "В" постачальником складено на покупця податкову накладну та зареєстровано її в ЄРПН.

Пунктом 187.1 статті 187 Кодексу визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а)дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б)дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін.

Пунктом 201.7 статті 201 Кодексу передбачено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Відповідно до пункту 201.14 статті 201 Кодексу платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з постачання та придбання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню, а також які не є об'єктами оподаткування та звільнені від оподаткування згідно з Кодексом.

Згідно з пунктом 201.15 статті 201 Кодексу зведені результати такого обліку відображаються в податкових деклараціях, форма яких встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу.

Таким чином, в описаній у зверненні ситуації, постачальник на дату отримання авансу за товар "А" зобов'язаний скласти та зареєстровати в ЄРПН податкову накладну виходячи із суми отриманого авансу.

При відвантаженні товару "А" в рахунок отриманого авансу обов'язку щодо складання податкової накладної та визначення податкових зобов'язань з ПДВ у постачальника не виникає.

При відвантаженні товару "В" постачальник зобов'язаний визначити податкові зобов'язання, знов скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією. В подальшому при отриманні оплати за товар "В" податкове зобов'язання з ПДВ у постачальника не виникає та відповідно обов'язок щодо складання податкової накладної також відсутній.

Згідно з пунктом 44.1 статті 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.