X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.07.2019 р. № 3067/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку відображення у податковій звітності з ПДВ суми від’ємного значення ПДВ, зменшеної/збільшеної за результатами позапланової документальної перевірки, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (дал і- ПКУ), повідомляє.

Відповідно до пункту 52.1 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація надається контролюючим органом платнику податку за його зверненням та стосується практичного застосування окремих норм податкового законодавства.

На звернення ТОВ ДФС надано податкову консультацію, яка містить роз’яснення щодо порядку відображення у податковій звітності з ПДВ суми від’ємного значення ПДВ, зменшеної/збільшеної за результатами позапланової документальної перевірки, з урахуванням обставин, викладених у зверненні.

В доповнення до наданої податкової консультації повідомляємо.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 (далі - Порядок № 21).

Підпунктом 5 пункту 4 розділу V Порядку № 21 передбачено відображення у рядку 16 податкової декларації з ПДВ (далі - декларація) від'ємного значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, зокрема:

у рядок 16.1 переноситься значення рядка 21 декларації за попередній звітний (податковий) період;

у рядку 16.2 вказуються суми збільшення/зменшення залишку від'ємного значення за результатами уточнюючих

розрахунків, поданих протягом звітного (податкового) періоду;

у рядку 16.3 вказується сума збільшення/зменшення від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу, що узгоджена протягом звітного (податкового) періоду.

Інших варіантів збільшення/зменшення від'ємного значення ПДВ у поточній податковій звітності з ПДВ Порядком № 21 не передбачено.

Щодо уточнюючого розрахунку до декларації слід зазначити, що згідно з пунктом 50.1 статті 50 ПКУ він подається у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації.

Таким чином, у ситуації, опцсаній у зверненні, платником податку, у якого за результатами перевірки контролюючого органу встановлено завищення суми бюджетного відшкодування та заниження суми від'ємного значення ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, таке від’ємне значення ПДВ не може бути збільшене шляхом подання уточнюючого розрахунку до декларації за звітний (податковий) період, у якому допущено помилку.

Щодо індивідуальної податкової консультації, на яку ТОВ посилається у зверненні, слід зазначити, що така податкова консультація була надана іншому платнику податку за його зверненням та виходячи із обставин, викладених у такому зверненні, тому ТОВ не може використовувати таку податкову консультацію, надану іншому" платнику податку, у своїй господарській діяльності.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.