Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата) та рентної плати за спеціальне використання води (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що отримало дозвіл на користування надрами для видобування підземних вод (далі - Дозвіл) без зазначення типу таких вод. Разом з тим Товариство поінформувало, що крім задоволення власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, воно реалізує обсяги вилученої з підземного водного об’єкта води вторинному водокористувачу для здійснення промислового розливу промислової столової води.
Товариство запитує про виникнення у нього обов’язку зі сплати Рентної плати, а також визначення розміру ставок Плати при обчисленні податкових зобов’язань з Плати.
Оскільки платниками Рентної плати визначено суб’єктів господарювання, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (п.п. 252.1.1 п. 252.1 ст. 252 Кодексу), то Товариство, як власник Дозволу є платником Рентної плати.
Необхідно зауважити, що розмір податкових зобов’язань з Рентної плати Товариство обчислює з урахуванням істотних умов кондиції на видобуту корисну копалину, які у визначеному законодавством порядку визначені для Товариства при наданні відповідного Дозволу.
Разом з тим величина Плати обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої) водних об’єктів, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів (п.п. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Кодексу).
Право на застосування преференції із не справляння Плати виникає у Товариства у разі виконання передбачених п.п. 255.4.1 п. 255.4 ст. 255 Кодексу умов. Наприклад, наявність у Товариства ліцензії на централізоване водопостачання підтверджує реалізацію обсягів води саме для її використання для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення.
Водночас, у разі визначення істотною умовою кондиції на видобуту корисну копалину видобування мінеральної сировини для забезпечення промислового розливу природної столової води, як різновиду напоїв, для забезпечення такої істотної умови текст договору про постачання води між Товариством та водокористувачем, який, власне, й здійснює промисловий розлив природної столової води, має містити відповідну вимогу щодо цільового використання, що є підставою застосування Товариством ставок Плати, за воду, що входить виключно до складу напоїв, визначених п.п. 255.5.6 п. 255.5 ст. 255 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |