X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 09.07.2019 р. № 3169/6/99-99-08-02-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на доповнення до листа на отримання податкової консультації щодо права підпису податкової звітності юридичної особи уповноваженими особами та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах повноважень повідомляє.

ДФС у своїй діяльності керується Конституцією України, Податковим та Митним кодексами України, законами України та іншими нормативно-правовими актами, на підставі яких контролюючі органи здійснюють свої повноваження.

Подання електронних документів здійснюється платниками відповідно до норм Кодексу з урахуванням Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за №959/30827 (далі - Порядок), на підставі Договору, який укладається з контролюючим органом за основним місцем обліку шляхом надсилання Заяви про приєднання до Договору, що визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу.

Водночас повідомляємо, що у зв’язку з набранням чинності 07.11.2018 Законом України «Про електронні довірчі послуги» втратив чинність Закон України «Про електронний цифровий підпис».

Відповідно до абзацу першого ст. 19 Кодексу платник податків веде справи, пов’язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника.

Особиста участь платника податків в податкових відносинах не позбавляє його права мати свого представника, як і участь податкового представника не позбавляє платника податків права на особисту участь у таких відносинах.

Пунктом 48.5 ст. 48 Кодексу визначено, що податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу.

У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником (п.п. 48.5.1 п. 48.5 ст. 48 Кодексу).

Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність накладеного на електронний документ кваліфікованого електронного підпису (далі - КЕП) чи печатки платника податку:

фізичною особою - платником податків або його представником (п.п. 48.5.2 п. 48.5 ст. 48 Кодексу);

особою, відповідальною за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації згідно із договором про спільну діяльність або угодою про розподіл продукції, (п.п. 48.5.3 п. 48.5 ст. 48 Кодексу).

Платник створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням надійного засобу КЕП, керуючись Порядком, а також Договором (крім фізичних осіб, які не є самозайнятими особами) (п. З розділу II Порядку).

Створення електронного документа завершується накладанням на нього КЕП підписувана (підписувачів), електронної печатки (за наявності), як передбачено для аналогічного документа в паперовому вигляді.

Підписувачем Заяви про приєднання до Договору має бути особа, яка згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) є керівником.

Друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа.

Пунктом 11 розділу III Порядку визначено, що для надання права підпису електронних документів (крім Заяви про приєднання до Договору) іншим особам, яким делеговано право підпису, платник повідомляє про таких осіб контролюючий орган (визначений відповідно до п. 5 розділу ПІ Порядку) шляхом направлення повідомлення про надання інформації щодо електронних цифрових підписів в електронному вигляді за формою згідно з додатком 2 до Порядку.

Відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557 «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за №959/30827, ДФС забезпечено оприлюднення Договорів для перегляду та надання платникам можливості надалі приєднання до Договору за основним місцем обліку.

Згідно з абзацом третім п. 1 розділу II оприлюднених Договорів платник зобов’язаний для накладення КЕП на електронні документи при їх передачі до контролюючого органу використовувати особистий ключ, посилений сертифікат відкритого ключа якого надано платником до контролюючого органу разом із Заявою про приєднання до Договору або повідомленням про надання інформації щодо КЕП.

Процедура розгляду .Повідомлення про надання інформації щодо КЕП (далі - Повідомлення) та інформування автора Заяви про приєднання до Договору про обробку Повідомлення здійснюється аналогічно до порядку, визначеного для процедури обробки Заяви про приєднання до Договору (п. 13 розділу III Порядку).

Дія Договору та пов’язаних з ним Повідомлень припиняється за ініціативи підписувана Заяви про приєднання до Договору (керівника) та за наявності однієї з підстав, визначених п. 14 розділу ІІІ Порядку, в тому числі і отриманням інформації від будь-якого АЦСК про завершення строку чинності (або скасування) посиленого сертифіката (кваліфікованого сертифіката відкритого ключа) керівника.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.