Головне управління державної фіскальної служби відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 за»2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі ПКУ) розглянуло запит про надання індивідуальної податкової консультації, з питання реєстраціє акцизних складів в СЕАРП в органах ДФС в межах компетенції повідомляє.
Питання: Яким чином відбувається реєстрація акцизних складів в СЕАРП, розпорядником яких Товариство буде станом на 1 липня 2019р.
Відповідь:
Пунктом 22 підрозділу 5 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс) передбачено, що:
платники податку зобов’язані з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року;
суб’єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників податку з 1 липня 2019 року, зобов'язані до 1 липня 2019 року зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.
Відповідно до пункту 232.1 статті 232 Кодексу постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року № 408 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового» (далі - Постанова) затверджено Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі - Порядок).
Зазначена постанова набула чинності 25 травня 2019 року (опубліковано - Урядовий кур’єр, 25.05.2019 № 97).
Пункт 4 цієї Постанови в частині визнання такими, що втратили чинність постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 113 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального» та від 6 липня 2016 р. № 409 «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування реалізації пального», та пункти 19-44 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого цією постановою, в частині встановлення порядку ведення електронних рахунків платників акцизного податку в Державній казначейській службі та порядку роботи і системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового набирають чинності з 01 липня 2019 року.
Реєстрація платника акцизного податку здійснюється на підставі подання особою заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів (далі - заява), форма якої затверджується Міністерством фінансів України (абзац перший пункту 6 Порядку).
Заява подається з використанням засобів електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг (абзац четвертий пункту 6 Порядку).
На сьогодні розроблено відповідний наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового», який проходить процедуру погодження центральними органами виконавчої влади.
Враховуючи викладене, суб’єкти господарювання, згідно з нормами Кодексу, які наберуть чинності з 1 липня 2019 року, будуть мати можливість до 1 липня 2019 року зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.
Звертаємо увагу на те, що чинним законодавством не передбачено відповідальності у разі, якщо суб’єкт господарювання не зареєструвався платником акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або не здійснив реєстрацію акцизних складів до 1 липня 2019 року в системі електронного адміністрування реалізації пального.
Відповідно до підпункту 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальних характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |