Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення Товариства щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної дідянки (далі -Податок), повідомляє.
Товариство повідомило, що є промисловим а також платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відс., з основним зареєстрованим видом економічної діяльності - надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
Товариство, без надання підтверджуючих документів повідомило, що має у власності будівлі промисловості (виробничі корпуси, цехи та складські приміщення), надає їх у оренду іншому виробничому підприємству з основним видом діяльності - виробництво електричного освітлювального устаткування, яке використовує їх як будівлі промисловості. Товариство запитує, чи є належні йому будівлі промисловості, які надаються у оренду, об’єктом оподаткування Податком.
Особливості справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, регламентовано розділом XII Кодексу.
Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (п.п. 266.1.1 п. 266.1, п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Кодексу).
Підпунктом 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу визначені об’єкти нерухомості, що не є об’єктами оподаткування, до яких відносяться будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.
При цьому приналежність платників Податку до промислових підприємств визначається за здійсненням процесу промислового виробництва -процесу перероблення, який використовують для виготовлення нової продукції, оброблення товарів, які були у використанні, надання промислових послуг, і який класифікують у секціях
В «Добувна промисловість та розроблення кар'єрів»,
С «Переробна промисловість»,
Б «Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря»,
Е «Водопостачання, каналізація, поводження з відходами» та
Б «Будівництво».
Згідно з реєстраційними даними ДФС одним з видів діяльності Підприємства є виробництво електричного освітлювального устатковання (група 27.40 секції С за КВЕД ДК 009:2010).
Згідно з Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженим і введеним в дію наказом Держстандарту України від 17.08.2000 № 507 (далі - Класифікатор), клас «Будівлі промислові» (код 1251) належить до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125).
Таким чином, за умови, що Товариство належить до промислових підприємств (в значенні КВЕД), то приналежний йому об'єкт нерухомості не є
об'єктом оподаткування Податком, якщо він класифікується в класі 1251 «Будівлі промислові» Класифікатора та використовується Товариством у власному промисловому виробництві.
Разом з тим, Кодекс не передбачає виключення з об'єктів оподаткування податком об'єктів нерухомості, переданих у платне користування третім особам.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |