Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула Ваше звернення про отримання, індивідуальної податкової консультації (далі - ІПК) щодо окремих питань, оподаткування та повідомляє.
Відповідно до п. 8.1 ст. 8 ПКУ в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки і збори.
ПКУ не визначено обов'язку сплати збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсі, як загальнодержавного податку або місцевого податку чи збору.
Проте, для зарахування плати за спеціальне використання рибних та інших водних ресурсів наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 "Про бюджетну класифікацію", визначено код бюджетної класифікації 13070200.
При цьому згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 "Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету", Державна фіскальна служба України контролює справляння надходжень бюджету за кодом бюджетної класифікації 13070200.
Порядок справляння збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1998 року № 449 (далі - Порядок).
Пунктом 3 Порядку визначено, що спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів здійснюється підприємствами, установами, організаціями та громадянами (далі - користувачами) за наявності дозволів.
Розмір збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів (далі - збір) визначено п. 5 Порядку і обчислюється з урахуванням виду ресурсів, нормативів збору, визначених Кабінетом Міністрів України, і квоти вилову.
У разі спеціального використання рибних та інших водних живих ресурсів, для яких не встановлено ліміти (квоти) на їх спеціальне використання, а також коли вилов зазначених ресурсів здійснюється без квотування в межах загального ліміту, розмір збору обчислюється на основі нормативів збору та фактичних обсягів вилову у звітному періоді.
Згідно із п. 6 Порядку справляння збору здійснюється після отримання в установленому порядку користувачами квот на спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів.
Квоти визначаються Державним агентством рибного господарства шляхом поділу ліміту на частки між користувачами.
Отже, розмір збору обчислюється з урахуванням виду ресурсів, нормативів збору, визначених Кабінетом Міністрів України, і квоти вилову.
Після отримання квоти користувач перераховує збір до бюджету авансовим платежем у розмірі 5 відс. від вартості квоти.
У разі спеціального використання рибних та інших водних живих ресурсів, для яких не встановлено ліміти (квоти) на їх спеціальне використання, а також коли вилов зазначених ресурсів здійснюється без квотування в межах загального ліміту, розмір збору обчислюється на основі нормативів збору та фактичних обсягів вилову у звітному періоді.
Збір справляється щоквартально.
Інструкція про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів затверджена наказом Держкомрибгоспу України, Мінекономіки України, Мінфіну України, Мінекобезпеки України та ДПА України від 24.12.1999 № 167/156/299/300/650 (далі - Інструкція).
Згідно з п. 2.2 Інструкції користувач зобов'язаний вести облік вилучених водних живих ресурсів загальнодержавного значення наростаючим підсумком з початку року та щокварталу складати в двох примірниках розрахунок платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів за встановленою формою згідно з додатком до Інструкції.
Один примірник розрахунку подається державному податковому органу за місцем реєстрації користувача як суб'єкта господарської діяльності, другий - органу рибоохорони Держкомрибгоспу України, в зоні діяльності якого користувач здійснює вилучення водних живих ресурсів, не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Таким чином, збір за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів справляється відповідно до Порядку та платники подають до органів державної фіскальної служби розрахунки за встановленою формою згідно з додатком до Інструкції.
Пунктом 2.5 Інструкції передбачено, що для заліку витрат на здійснені в попередні періоди рибоводно-меліоративні роботи та роботи з відтворення водних живих ресурсів користувачі подають до державних податкових органів разом з розрахунком платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів документ установленої форми, який підтверджує виконання користувачем рибоводно-меліоративних робіт та робіт з відтворення водних живих ресурсів.
Таким документом є акт про виконання робіт з відтворення водних живих ресурсів та робіт природоохоронного призначення за попередній період, форму якого затверджено наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і Державного комітету рибного господарства України від 10.02.2000 № 34/13 (додаток 6).
Розмір Збору обчислюється користувачем самостійно відповідно до п. 5 Порядку (п.п. 2.3 п. 2 Інструкції), абзацом другим якого визначено, що збір — це щоквартальний збір за фактичний вилов рибних та інших водних живих ресурсів із зменшенням на суму авансового платежу і витрат на здійснення у попередні періоди роботи з відтворення рибних та інших водних живих ресурсів.
Платники щокварталу складають розрахунок за формою, встановленою згідно з додатком до п. 2.2 Інструкції (далі - Розрахунок).
До інтегрованої картки платника податків передбачено перенесення сум зобов’язань зі Збору, зазначеної платниками Збору у колонці 5 рядку «Разом:» Розрахунку.
Таким чином у ІС Податковий блок за IV квартал 2018 року відображено зазначену Вами у вказаній колонці суму зобов’язання у розмірі 7 292,02 гривень.
Для врахування витрат на здійснення рибоводно-меліоративних робіт та роботи з відтворення водних живих ресурсів користувач, розміру сплачених авансових внесків за спеціальне використання водних живих ресурсів платник при складанні Розрахунку за наступні звітні періоди у колонці 5 рядку, що передує рядку «Разом:», зазначає з від’ємним значенням суми, які підлягають зменшенню, що забезпечить правильність визначення загальної суми нарахувань збору за звітний квартал.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |