Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо визнання господарських операцій між нерезидентом та його постійним представництвом контрольованими та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі -Кодекс), в межах своїх повноважень повідомляє|наступне.
Відповідно до п.п. «ґ» п.п. 39.2.1.1 п.п 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, господарські операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.
Господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, але не виключно:
а)операції з товарами, такими як сировина, готова продукція тощо;
б)операції з придбання (продажу) послуг;/
в)операції з нематеріальними активами, такими як роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо, а також з будь-якими іншими об’єктами інтелектуальної власності; '
г)фінансові операції, включаючи лізинг;- участь в інвестиціях, кредитах,
комісії за гарантію тощо;
ґ) операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій, купівлі чи продажу довгострокові: матеріальних і нематеріальних активів;
д)операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні (п.п. 39.2.1.4 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу).
При цьому, абзацом четвертим п.п. 39.2.1.7 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу встановлено, що господарські операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, визнаються контрольованими, якщо обсяг таких господарських операцій, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
Таким чином, у разі якщо господарські операції, в тому числі внутрішньогосподарські розрахунки, між нерезидентом та його представництвом в Україні становлять більше 10 млн гристо такі операції визнаються контрольованими і повинні бути відображені в Звіті про контрольовані операції.
Відповідно до п. 4 Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 18.01.2016 № 8 (далі -Порядок), звіт складається із заголовної, основної частин, додатка та інформації до додатка, які є невід’ємною частиною Звіту.
В основній частині наводяться загальні відомості про операції з різними контрагентами, здійснені протягом звітного року. У інформації до додатка наводиться інформація про ознаки пов’язаності платника податків із відповідним контрагентом відповідно до п.п. 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 розділу І Кодексу.
Пунктом 5 Порядку встановлено, що кількість додатків до Звіту відповідає кількості контрагентів - сторін контрольованих операцій.
Відповідно до п. 1 розділу IV Порядку Додаток заповнюється окремо щодо кожної особи, яка бере участь у контрольованій операції.
Порядковий номер Додатка має збігатися з порядковим номером, зазначеним у графі 1 Загальних відомостей про контрольовані операції основної частини звіту щодо відповідної особи - сторони контрольованої операції.
Кількість додатків має дорівнювати останньому порядковому номеру особи - сторони контрольованої операції, зазначеної у цій графі.
Таким чином, операції представництва нерезидента з нерезидентом відображаються у звіті про контрольовані операції окремим рядком з наданням окремого додатку.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу, індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |