Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, повідомляє.
Товариство поінформувало, що є власником об’єктів нерухомого майна (далі - Об’єкти), які на думку Товариства ідентифіковані як промислові у договорах купівлі-продажу та технічному висновку інвентаризатора з нерухомого майна.
При цьому, Товариство вказало, що основний вид його економічної діяльності класифікується за класом 17.24 «виробництво шпалер» в значенні Національного класифікатора України «Класифікація видів економічної діяльності» ДК 009:2010, введеного наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457 (далі — Класифікатор), що підтверджує приналежність Товариства до підприємств переробної промисловості секції С Класифікатора.
Товариство, посилаючись на постанови Верховного суду України від 30 жовтня 2018 року з адміністративного провадження №К/9901/61748/18 у справі №821/1904/17, від 11 грудня 2018 року адміністративного провадження №К/9901/63021/18 у справі №819/314/18 та провадження №К/9901/41282/18 у справі № 822/2614/16, де зокрема, Верховним судом України здійснено висновок, що «застосування пункту «є» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України можливе у разі дотримання двох обов’язкових умов, наявність будівель промисловості та їх перебування у власності промислових підприємств» (далі - Висновки), запитує про виникнення у нього сплачувати Податок, а також просить надати роз’яснення про:
приналежність Товариства до промислових підприємств;
приналежність зазначених у звернені Об’єктів до об’єкту оподаткування Податком;
про наявність обов’язку декларування у 2018-2019 роках податкових зобов’язань з Податку для Об’єктів.
Керуючись висновками Верховного суду України для надання коректної відповіді контролюючому органу необхідно з’ясувати приналежність Товариства до підприємств промисловості, наприклад, за інформацією про основний вид діяльності Товариства.
Товариство у своїх реєстраційних документах, керуючись п. 11 част. другої ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», у відомостях до Єдиного державного реєстру самостійно задекларувало свою приналежність до промислових підприємств шляхом визначення основного виду економічної діяльності своєї діяльності - підприємство переробної промисловості, що провадить господарську діяльності із виробництва шпалер, класифіковану у класі 17.24 Класифікатора.
Типологія видів економічної діяльності, у тому числі принципи визначення основного виду економічної діяльності підприємств, врегульована у Методологічних положеннях щодо визначення основного виду економічної діяльності підприємства, затверджених наказом від 14.12.2006 №607 Державного Комітету статистики України (далі - Положень).
Зокрема, п. 2.2 Положень зазначено, що на практиці для визначення основного виду економічної діяльності підприємства використовується показник обсягу реалізованої продукції (товарів та послуг).
ДФС, керуючись нормами ст. 72 Кодексу про отримання податкової інформації, оцінила за виданими Товариством в період з січня 2018 по липень 2019 року податковими накладними з податку на додану вартість показники обсягу реалізованої Товариством продукції (товарів та послуг), які:
Товариством кодифікувалися за кодом Українського класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності 481420 «Шпалери й подібні настінні покриви;
папір прозорий для вікон», що згідно із Національним класифікатором України «Державний класифікатор продукції та послуг» ДК 016:2010, введеного наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457 (далі - Класифікатор продукції та послуг), відповідає продукції підприємств, які провадять діяльність віднесену до класу 17.24 «виробництво шпалер» Класифікатору;
Товариством ідентифікувалися як оренда нерухомого майна, у тому числі приміщень та комплексу будівель та споруд, включаючи Об’єкти, що згідно із Класифікатор продукції та послуг, є послугою, яка ідентифікується за кодом Класифікатор продукції та послуг 68.20.
Порівняльний аналіз передбаченого Положеннями показника обсягів реалізації за вказаними видами діяльності, показав, що основним видом діяльності Товариства є послуга, яка ідентифікується за кодом Класифікатор продукції та послуг 68.20, частка якої в оціненому обсязі реалізації Товариства перевищує 62 відсотки.
Оскільки згідно аналізу показника продукції (товарів та послуг) основний вид діяльності Товариства класифікується за кодом Класифікатор продукції та послуг 68.20, який належить до секції L «Послуги, пов’язані з нерухомістю» Класифікатора, то за оціненим основним видом діяльності Товариства не вбачається підстав віднесення Товариства до категорії промислових підприємств.
Таким чином, оскільки Товариство не відповідає одній із двох умов, обов’язковість виконання яких передбачено у Висновках Верховного суду України, то у нього виникають податкові зобов’язання з Податку для зазначених у зверненні Об’єктів.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |