X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЧЕРКАСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.07.2019 р. № 3256/ІПК/23-00-40-0311

Головне управління ДФС у Черкаській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянула запит про надання індивідуальної податкової консультації щодо отримання ліцензіі на право зберігання пального, в межах компетенції повідомляє.

Товариство цікавить наступне питання: чи вважається діяльність ТОВ, яка полягає у придбанні пального, зливу його у власні ємності та заправки через дані ємності виключно своїх транспортних засобів та техніки з метою проведення польових робіт та перевезення власної продукції, такою, що підлягає ліцензуванню відповідно до вимог Закону України від 23.11.2018р. №2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Відповідно до Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628 - VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни, зокрема, до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481), відповідно до яких з 01.07.2019 запроваджується ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Так, з урахуванням зазначених змін, відповідно до ст. 15 Закону № 481 зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності відповідної ліцензії.

Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на колене місце зберігання пального.

Відповідно до ст.1 Закону № 481 (зі змінами) місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди або обладнання, ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.

Зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

Згідно з ч.іб ст.15 Закону №481, суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Крім цього, відповідно до ч.19 цієї ж статті ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

-підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

-підприємствами, установами та організаціями системи державного
резерву;

- суб'єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Інших виключень щодо отримання суб'єктами господарювання ліцензій на право зберігання пального норми Закону N 481 не містять.

Отже, виходячи з вищевикладеного, ТОВ діяльність якого полягає у проведенні польових робіт та включає придбання та зберігання пального для власних виробничих потреб, потрібно отримати ліцензію на право зберігання пального.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 ПКУ).