X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.07.2019 р. № 3279/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування платником податку, ще перебуває у стадії ліквідації та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах своїх повноважень повідомляє.

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 Кодексу об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 Кодексу розташоване на митній території України.

Особа, зареєстрована платником податку на додану вартість, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, які є об’єктом оподаткування податком на додану вартість, визначає за такими операціями податкові зобов’язання з ПДВ у загальновстановленому порядку.

При цьому Кодексом не передбачено будь-яких виключень щодо нарахування та сплати податку на додану вартість банками, які перебувають у стадії ліквідації.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Кодексу при здійсненні операції: з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Можливість реєстрації в ЄРПН платником податку податкових накладних/розрахунків коригування безпосередньо залежить від наявності достатнього для такої реєстрації значення показника Σнакл-> який обраховується відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 Кодексу (далі -реєстраційна сума).

У разі недостатності реєстраційної суми для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування збільшити таке значення платник податку може за рахунок:

поповнення рахунка платника в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритого платнику у Держказначействі;

отриманих податкових накладних та розрахунків коригування (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника та зареєстрованих в ЄРПН;

сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів.

Отже, при здійсненні операції з постачання товарів/послуг у платника податку (у тому числі банку, що перебуває у стадії ліквідації) виникає обов’язок щодо складання та реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної за такою операцією.

При цьому у разі, якщо на момент реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН у платника податку реєстраційна сума є меншою ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній/розрахунку коригування, то такий платник має можливість збільшити реєстраційну суму за рахунок перелічених вище шляхів (механізмів).

Водночас слід зазначити, що в податковій звітності відображаються податкові зобов’язання незалежно від того, чи складена податкова накладна на суму таких податкових зобов’язань, та незалежно від того, чи зареєстрована така податкова накладна в ЄРПН.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися: виключно платником податків, якому надано таку консультацію.