X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.07.2019 р. № 3282/ІПК/10/13-01-14-07-10

Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області розглянуло звернення ТзОВ ” від ... про надання індивідуальної податкової консультації та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Небанківська фінансова установа, якою згідно з реєстром, опублікованим на офіційному сайті НБУ, є ТОВ «.......», нарівні з банками, за допомогою платіжних пристроїв і через пункти прийняття готівки має право приймати готівкові грошові кошти в гривнях для їх подальшого переказу (п. 1 постанови Правління НБУ «Про врегулювання питань щодо прийняття готівкових коштів для подальшого її переказу» від 12.02.2013 №42).

Здійснює вона свою діяльність на підставі відповідних договорів про прийняття грошових коштів від свого імені, але на користь третіх осіб.

Договір про прийняття грошових коштів, укладений з платіжною організацією, рівносильний аналогічному договору, укладеному з банком.

Крім цього:

через РРО мають бути проведені розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карт, платіжних чеків, жетонів тощо), здійснені суб’єктами господарювання при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з прийняття готівки для подальшого її переказу.

Про це йдеться у ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО).

При цьому розрахункова операція — це, зокрема, приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернений товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа про оплату в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця ( ст. 2 Закону про РРО).

При отриманні оплати на свій поточний рахунок через платіжну систему ... інтернет-магазин не приймає від покупця ані готівкових коштів, ані платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо їх приймає платіжна організація від свого імені.

Інтернет-магазин отримує безготівкові грошові кошти на свій поточний рахунок, тому розрахункова операція в розумінні Закону про РРО у інтернет-магазину відсутня.

Отже, і обов’язку застосування РРО в цьому випадку немає.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податксва консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.