Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податків стосовно надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та повідомляє.
Платник податків зазначає, що задекларував податкові зобов’язання з ПДВ шляхом подання 20.07.2017 податкової декларації з ПДВ за червень 2017 рогу в сумі ______ грн., а 26.07.2017 подав уточнюючий розрахунок до зазначеної декларації, яким зменшив суму податкового зобов’язання з ПДВ, що підлягає сплаті до державного бюджету на__________грн., але не заповнив рядок 18.2 уточнюючого розрахунку.
Платник податків 15.05.2019 поповнив свій електронний рахунов в Системі електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) на суму ________ грн., а 20.05.2019 подав податкову декларацію з ПДВ за квітень 2019 року з задекларованим податковим зобов’язанням в розмірі____грн.
За підрахунками платника податків залишок грошових коштів на електронному рахунку в СЕА ПДВ має складати____________грн., але згідна з
Витягом про реквізити електронного рахунку та інформації щодо залишку
коштів на такому рахунку від 03.06.2019 № _________ залишок коштів на електронному рахунку в СЕА ПДВ відсутній.
Платник податків просить надати роз’яснення щодо порядку виправлення помилки в графі 6 рядка 18.2 уточнюючого розрахунку за червень 2017 року або механізму повернення коштів на електронний рахунок, а також щодо зменшення суми, що обліковується Казначейством до виконання.
Порядок функціонування СЕА ПДВ регламентується статтею 200-1 Кодексу та Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569 зі змінами (далі - Порядок № 569).
Відповідно до абзацу першого пункту 200-1.5 статті 200-1 Кодексу з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов’язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов’язань та суми податкового боргу з податку.
Відповідно до абзаців першого-другого пункту 20 Порядку № 569 для перерахування до бюджету сум узгоджених податкових зобов’язань відповідно до поданої податкової декларації з податку ДФС не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати податкових зобов’язань, надсилає Казначейству реєстр платників податку, в якому зазначаються найменування або прізвище, ім’я та по батькові платника податку, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку, звітний (податковий) період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету.
На підставі такого реєстру Казначейство не пізніше останнього дня строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує суми податку до бюджету з електронних рахунків платника податку.
Згідно з абзацами п’ятим-шостим пункту 20 Порядку № 569 у разі подання платниками податку уточнюючих розрахунків до податкових декларації з податку за попередні звітні (податкові) періоди, за результатами яі их зменшуються позитивні нарахування в межах залишку узгоджених податкових зобов’язань, не сплачених до бюджету, що обліковуються Казначейством до виконання в повному обсязі, ДФС не пізніше наступного робочого дня подання таких уточнюючих розрахунків надсилає Казначейству коригуючий реєстр.
На підставі такого реєстру Казначейство уточнює інформацію, зазначену в раніше надісланих реєстрах.
Відповідно до пункту 22 Порядку № 569 у разі недостатності коштів на електронному рахунку платника податку для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань:
1) платник податку у строки, встановлені Кодексом для самостійної сплоти податкових зобов’язань, перераховує на електронний рахунок необхідні копти з власного поточного рахунка;
2) Казначейство перераховує кошти в межах їх залишку на такому рахунку. При цьому залишок узгоджених податкових зобов’язань платника податку, не сплачений до бюджету, обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі шляхом перерахування до бюджету коштів, що перераховуються на електронний рахунок.
Згідно з формою уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.02.2016 № 21, зі змінами, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289, у рядку 18.2 зазначається сума, яка включається до коригуючого реєстру щодо зменшення залишку сум податкових зобов’язань, несплачених до бюджету за звітний період, який уточнюється, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі (при від’ємному значенні графи 6 рядка 18).
Відповідно до посилання до рядка 18.2, яке розташоване під табличною частиною уточнюючого розрахунку, у рядку 18.2 зазначається сума в межах графи 6 рядка 18 та довідкового поля (виключно у випадку її від’ємною значення), на яку платник податку бажає зменшити залишок його узгоджених податкових зобов’язань, не сплачений до бюджету, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі.
При заповненні уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ за червень 2017 року, поданого 26.07.2017, платником податків не заповненій рядок 18.2, у зв’язку з чим вказаний уточнюючий розрахунок не був включеній до коригуючого реєстру, а грошові кошти, зараховані на електронний рахунок платника податків, у розмірі________грн. були перераховані до бюджету в
рахунок зменшення суми, що обліковується Казначейством до виконання.
Слід зазначити, що виправлення помилок, допущених в уточнюючому розрахунку, здійснюється виключно шляхом подання нового уточнюючого розрахунку з урахуванням показників попереднього уточнюючого розрахунку.
Але згідно з правилом заповнення рядка 18.2, він може бути заповнений лише при від’ємному значенні графи 6 рядка 18, що унеможливлює виправлення в уточнюючому розрахунку помилки, допущеної платником податку.
Щодо повернення коштів на електронний рахунок повідомляємо, що пунктом 43.1 статті 43 Кодексу передбачено, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
Згідно з пунктом 43.4 і статті 43 Кодексу у разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в СЕА ПДВ у порядку, визначеному пунктом 200-1.5 статті 200і Кодексу, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платим ка податків в установі банку.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |