Головне управління ДФС у Львівській області на звернення ТзОВ щодо повідомлення про об’єкт оподаткування, пов’язаний з отриманням спеціального дозволу на користування надрами та постановки на облік за місцем знаходження ділянки надр, керуючись нормами ст.52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.ТзОВ поінформувало, що при спробі стати на облік за неосновним місцем обліку ТзОВ зіштовхнулось з наступним питанням:
При поданні повідомлення за формою 20-ОПП потрібно вказати “Тип об’єкта оподаткування”, який обирається відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування (далі - довідник), що оприлюднений на офіційному веб-сайті Центрального контролюючого органу. Жодний тип об’єкту з даного переліку за своїм функціональним призначенням не відповідає поняттю “ділянка надр”.Подання повідомлення за формою 17-ОПП неможливе без попереднього подання повідомлення за формою 20-ОПП, тобто без попереднього повідомлення про об’єкти оподаткування, що знаходяться за відповідними адміністративно-територіальними одиницями.
У зв’язку з цим, ТзОВ запитує:
“Яким чином ТзОВ може повідомити про об’єкт оподаткування, пов’язаний з отриманням спеціального дозволу на користування надрами та стати на облік у відповідних контролюючих органах за місцем знаходження ділянки надр?”
Щодо подання повідомлення про об’єкт оподаткування, пов’язаний з отриманням спеціального дозволу на користування надрами та взяття на облік у контролюючих органах за місцем знаходження об’єктів оподаткування - ділянок надр
Пунктом 63.3 статті 63 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (далі - об’єкти оподаткування), контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011№ 1588, зареєстрованим у Мін’юсті 14.05.2014 за № 503/25280, зі змінами (далі - Порядок № 1588).
Згідно з пунктом 8.4. Порядку № 1588 повідомлення про об’єкті оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через яті провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (далі - повідомлення № 20-ОПП) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку плата яка податків.
Підпунктом 14.1.74. пункту 14.1 статті 14 Кодексу встановлено, що земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, цільовим (господарським) призначенням та з визначеними щодо неї правами.
Відповідно до статті 79-1 Земельного кодексу України земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельній ділянці присвоюється кадастровий номер.
Статтею 18 Кодексу України «Про надра» встановлено, що земельні ділянки для користування надрами, надаються користувачам надр niсля одержання ними спеціальних дозволів на користування надрами чи гірничих відводів.
Ділянка нафтогазоносних надр згідно зі статтею 1, розділу І Закону України «Про нафту і газ» - це обмежена по площі і глибині частина земної кори, на яку у встановленому порядку надається спеціальний дозвіл на користування нафтогазоносними надрами.
При поданні повідомлення № 20-ОПП рекомендується застосовувати принцип укрупнення надання інформації про об’єкт оподаткування. Тому для заповнення повідомлення № 20-ОПП пропонуємо обрати тип «земельна ділянка», оскільки зміст та функціональне призначення цього типу відповідає та охоплює поняття об’єкту оподаткування про який йдеться у зверненні, та на який отримано спеціальний дозвіл на користування надрами.
У такому випадку у графі повідомлення № 20-ОПП, в якій зазначається найменування об’єкта оподаткування, поряд з найменуванням «земельна ділянка» зазначити: «для користування надрами», а у графі, де зазначається реєстраційний номер об’єкта оподаткування - кадастровий номер цієї земельної ділянки.
У разі, якщо у повідомленні № 20-ОПП платник податків визначить контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування, то його взяття на облік за неосновним місцем обліку буде здійснено на підставі цього повідомлення.
Також взяття на облік за неосновним місцем обліку може бути здійснено на підставі заяви про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою № 17-ОПП, поданої у порядку та строки, визначені пунктом 7.2. Порядку № 1588.
Індивідуальна податкова консультація згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |