Державна фіскальна служба України на звернення Адвокатського бюро, надіслане Головним управлінням ДФС у м. Києві листом, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Адвокатське бюро поінформувало, що з 12 квітня 2019 року є платником єдиного податку третьої групи.
Адвокатське бюро запитує (1) чи необхідно подавати податкову декларацію по єдиному податку при відсутності за звітний податковий період (квартал) доходів та при відсутності показників, які підлягають оподаткуванню; (2) чи необхідно подавати звіт за формою 1-ДФ та звіт по ЄСВ, якщо юридична особа не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового або цивільно-правового договору або на інших умовах передбачених законодавством, чи необхідно подавати звіт за формою 1-ДФ при виплаті (щомісячно, щоквартально або за рік) дивідендів (частки прибутку) засновнику юридич ної особи; (3) як на теперішній час здійснюється видача контролюючим органом свідоцтва платника єдиного податку.
Основним законодавчим актом, що регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів є Кодекс.
1. Згідно з абзацом першим п. 49.2 ст. Кодексу платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Кодекс звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податк ові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (п. 294.1 ст. 294 Кодексу), податкова декларація складається наростаючим підсумком (п. 296.7 ст. 296 Кодексу).
У податковій декларації юридичні особи - платники єдиного податку третьої групи відображають обсяг доходу, що оподаткований за відповідною ставкою (п.п. 296.5.4 п. 296.5 ст. 296 Кодексу).
Якщо у Адвокатського бюро протягом звітного періоду відсутні доходи, що підлягають оподаткуванню єдиним податком, але у попередніх звітних періодах цього ж року було отримано та задекларовано дохід, то за поточний звітний період відповідно до п. 296.7 ст. 296 Кодексу платники мають знову задекларувати отриманий ними раніше дохід (без сплати єдиного податку).
2. Згідно з п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 Кодексу особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.
Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок за формою № 1-ДФ) затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 № 111/26556 (далі - Порядок № 4).
Відповідно до пункту 2.2 розділу II Порядку № 4 податковий розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду.
Отже, податковий агент може не подавати податковий розрахунок за формою № 1-ДФ при одночасному дотриманні таких обов'язкових умов:
Відповідно до п.п. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 Кодексу дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, у тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, і до засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.
Відповідно до п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).
Під терміном «пасивні доходи» для цілей розділу IV Кодексу слід розуміти зокрема такі доходи, як дивіденди (п.п. 14.1.268 п. 14.1 ст. 14 Кодексу). Доходи у вигляді дивідендів оподатковуються відповідно до норм п. 170.5 ст. 170 Кодексу.
Податковим агентом платника податку під час нарахування дивідендів на користь фізичних осіб, крім випадків, зазначених у п.п. 165.1.18 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, є емітент корпоративних прав або за його дорученням інша особа, яка здійснює таке нарахування (п.п. 170.5.1 п. 170.5 ст. 170 Кодексу).
Будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, який сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (п.п. 170.5.2 п. 170.5 ст. 170 Кодексу).
Згідно з Порядком № 4 доходи фізичних осіб у вигляді дивідендів, крім визначених у п.п. 165.1.18 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, відображаються у податковому розрахунку за формою № 1-ДФ під ознакою доходу «109».
Формування та подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску та загальнообов’язкове державне соціальне страхування регулюється Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за № 460/269С5 (далі - Порядок № 435).
Відповідно до п. 11 розділу II Порядку № 435, якщо юридична особа ге використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту)
або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників до органів доходів і зборів ними не подається.
3. Згідно з п. 299.1 ст. 299 Кодексу реєстрація суб'єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
Відповідно до п. 299.2 ст. 299 Кодексу центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.
Згідно з п. 299.9 ст. 299 Кодексу за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.
Форма запиту про отримання витягу та витягу з реєстру платників єдиного податку затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Наразі форма запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку не встановлена. До затвердження відповідних форм запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку, юридична особа - платник єдиного податку третьої групи подає запит про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку в довільній формі, на підставі якого видається витяг з реєстру платників єдиного податку.
Інформація про реквізити рахунків, відкритих в органах Державної казначейської служби України в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України, оприлюднена на офіційному веб-порталі ДФС в рубриці Головна/Бюджетні рахунки (sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/).
Згідно зі ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |