Головне управління ДФС області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ розглянуло звернення Лізичної особи-підприємця від (вх. №1 від ДФС ) щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно застосування реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) фізичною особою - підприємцем - платником єдиноїго податку (обсяг доходу понад 1,0 млн. грн. на рік) у разі припинення підприємницької діяльності та повторної реєстрації фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку.
Згідно запиту фізична особа-підприємець після перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 грн. та, відповідно, обов’язкового застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку, припинила здійснювати підприємницьку діяльність і дія свідоцтва платника єдиного податку припинилася. Через 12 місяців після припинення підприємницької діяльності знову реєструється фізичною особою-підприємцем і переходить на сплату єдиного податку 2 групи. У запиті ФОП просить надати податкову консультацію чи потрібно після нової реєстрації як ФОП (відповідно нове свідоцтво платника єдиного податку) використовувати реєстратор розрахункових операцій при продажу товарів (робіт, послуг).
Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06.07.1995 №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон №265), дія якого поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Податкового кодексу України (далі - ПКУ), не допускається.
Відповідно до п. 296.10 ст. 296 ПКУ Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої -четвертої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим.
Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку. Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.
Враховуючи викладене, при здійсненні розрахунків за товари (послуги) фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку другої групи, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 1000000 гривень, зобов'язані при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО.
При цьому, якщо зазначені особи, які до припинення підприємницької діяльності (переходу на сплату інших податків та зборів) перевищили встановлений обсяг доходу, а потім повторно зареєструвались платниками єдиного податку, то такі особи зобов'язані застосувати РРО у всіх наступних податкових періодах протягом їх реєстрації незалежно від подальших змін обсягів доходу.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |