X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.07.2019 р. № 3520/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо плати за землю (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (даті -Кодекс), повідомляє.

Товариство, без надання інформації щодо фактичних прав власності та користування нерухомим майном, просить визначити яка з дат формування цивільних відносин має вважатися датою виникнення податкових зобов’язань з Плати у власника об’єкта нежитлової нерухомості окремої будівлі або в складі багатоквартирного будинку, що розташовані на прибудинковій території земельної ділянки державної або комунальної власності, право на користування якою здійснюється на підставі договору оренди.

Загальний принцип цілісності об’єкта нерухомості із земельною ділянкою, на якій цей об’єкт розташований, закріплений у ст. 120 Земельного.

При цьому, з виникненням прав власності на об’єкт нерухомості у власника виникають права на земельну ділянку, на якій розташований такий об’єкт, а та кож обов’язок вчинення певних дій, спрямованих на оформлення відповідних правовстановлюючих документів на таку земельну ділянку.

Водночас, умови цивільно-правових угод щодо купівлі-продажу об’єкта нерухомості не можуть змінювати виконання сторонами таких угод обов’язку, встановленого податковим законодавством.

Таким встановленим податковим законодавством обов’язком може вважатися, наприклад, обов’язок із внесення орендної плати орендарем, який є стороною зареєстрованого у порядку передбаченому законодавством договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності прибудинкової території багатоквартирного будинку з окремими будівлями на ній.

Таким чином, з метою повного або часткового припинення обов’язку орендаря встановленого податковим законодавством щодо договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності прибудинкової території багатоквартирного будинку з окремими будівлями на ній, орендарю та особі, яка набула право власності на об’єкт нерухомості, розташований на такій земельній ділянці, необхідно внести належні зміни щодо прав часткового або сумісного користування орендованою земельною ділянкою до державного реєстру майнових прав.

За вказаних обставин, дата внесення відомостей щодо користування земельною ділянкою до державного реєстру майнових прав буде датою виникнення податкових зобов’язань з Плати для особи, яка набула право власності на об’єкт нерухомості розташований на такій земельній ділянці.

Додатково повідомляємо, що зазначена позиція узгоджена узагальнюючою податковою консультацією, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.07.2018 № 602.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано гаку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).