X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.07.2019 р. № 3516/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо включення до доходу платника єдиного податку третьої групи — юридичної особи коштів ротаційного фонду страхування, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку третьої групи) та укладає договори про надання асистантських послуг, які є договорами змішаного типу в розумінні ст. 628 Цивільного кодексу України та мають ознаки договору доручення та договору про надання послуг.

Договорами передбачено, що для оперативного здійснення опрати витрат на надання допомоги застрахованим особам внаслідок настання страхового випадку, страховик сплачує асистанту ротаційний (гарантійний) фонд.

Товариство запитує, чи є об’єктом оподаткування єдиним податком сума ротаційного фонду.

Особливості застосування спрощеної системи визначено главою 1 роздіну XIV Кодексу.

Статтею 292 Кодексу визначено перелік доходів та їх склад для юридичь ої особи - платника єдиного податку третьої групи.

Відповідно до підпункту 2 пункту 292.1 статті 292 доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);

матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Кодексу.

Пунктом 4 статті 292 Кодексу визначений дохід платника єдиного податі су юридичної особи у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами (доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента)).

За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (п. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України (далі - ЦК).

За договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні Юридичні дії.

Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя (п.1 ст. 1000 ЦК).

Повірений має право на плату за виконання свого обов'язку за договором доручення, якщо інше не встановлено договором або законом.

Якщо в договорі доручення не визначено розміру плати повіреному або порядок її виплати, вона виплачується після виконання доручення відповідно до звичайних цін на такі послуги (ст. 1002 ЦК).

Враховуючи визначений ЦК зміст договорів про надання послуг та доручення до складу доходу виконавця (повіреного) включається сума, отримана як оплата за здійснену роботу (надані послуги).

Товариство не надало копію договору, що унеможливлює надання конкретного висновку щодо практичного використання норм Кодексу.

Оскільки податкові взаємовідносини, зазначені у зверненні, потребують аналізу документів та матеріалів, зокрема стосовно порядку та розміру отримання Товариством оплати (винагороди) за роботу (послуги), порядок використання ротаційного фонду тощо, пропонуємо для отримання роз’яснення з порушених питань Товариству або його уповноваженому представнику звернутися до контролюючого органу з наданням усіх копій документів у порядку, встановленому законодавством.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).