X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.07.2019 р. № 3397/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист Товариства та в межах компетенції повідомляє.

У своєму листі Товариство повідомляє, що здійснює діяльність» з вирощування тютюну, планує його сушіння з подальшою реалізацією необробленого тютюну на митній території України.

Товариство запитує:

Чи вважається діяльність з вирощування тютюну, його сушінні з подальшою реалізацією необробленого тютюну - виробництвом підакцизного товару?

Чи буде юридична особа, яка здійснює вищевказану діяльність платником акцизного податку?
Чи входить до переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню вирощування тютюну та його подальший продаж?

Питання 1

Статтею 215 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), встановлений перелік підакцизних товарів та ставки акцизного податку на них. Зокрема пунктом 215.1 статті 215 Кодексу до підакцизних товарів віднесено тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

Підпунктом 215.3.2. пункту 215.3 статті 215 ставки акцизного податку встановлено на товари (продукцію) згідно з кодами УКТ ЗЕД 2401 та 2403.

Враховуючи викладене вище Товариство є виробником підакцизного товару.

Питання 2

Згідно з підпунктом 212.1.1 пункту 212.1 статті 212 Кодексу платником податку є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини.

Підпунктом 213.1.1 пункту 213.1 статті 213 Кодексу об’єктами оподаткування є операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції).

Отже, згідно з нормами підпункту 213.3.2 пункту 213.3 статті 213 Кодексу Товариство підлягає обов’язковій реєстрації як платник акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичної особи, не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в яв ому розпочато господарську діяльність.

Питання З

Закон України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481) визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України.

Порядок ліцензування виробництва та оптового, роздрібного продажу тютюновими виробами встановлений статтями 2 та 15 Закону № 481 відповідно.

Абзацом одинадцятим статті 1 Закону № 481 встановлено, що тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Абзацом п’ятнадцятим статті 1 Закону № 481 визначено, що сировина - це предмети праці та природні компоненти, які підлягають подальшій переробці

Таким чином, залежно від визначеного коду товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД, тютюн може відноситись, як до тютюнових виробів, так і до тютюнової сировини.

У разі, якщо продукція, яка виготовляється та реалізується підпадає під визначення тютюнові вироби згідно з нормами Закону № 481, то господарська діяльність з виробництва і продажу такої продукції ліцензується в порядку встановленому Законом № 481.

Крім цього, повідомляємо, що підпунктом 213.3.13 пункту 213.3 статті 213 Кодексу до операцій з підакцизними товарами, які звільняються гід оподаткування віднесено реалізацію тютюнової сировини тютюново-ферментаційним заводам особами, які виробляють тютюнову сировину за митній території України; реалізація ферментованої (переробленої) тютюнової сировини тютюново-ферментаційними заводами виробникам тютюнових виробів.

Також пунктом 221.5. статті 221 Кодексу встановлено, що у разі реалізації тютюнової сировини суб’єктам господарювання, які не є виробниками тютюнових виробів та/або тютюново-ферментаційними заводами, із суб’єктів, що здійснили таку реалізацію, справляється штраф у розмірі 200 відсотків вартості реалізованої тютюнової сировини. Реалізована таким чином сировина підлягає конфіскації та знищенню.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.