Державна фіскальна служба України на звернення Університету про надання індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) щодо обчислення податкових зобов’язань із земельного податку повідомляє.
Університет поінформував, що є неприбутковою бюджетною організацією, використовує на підставі державного акту на право постійного користування земельну ділянку.
На частину площ навчальних корпусів, які розташовані на зазначеній земельній ділянці, Університет уклав договори оренди (далі - Договори) нерухомого майна.
Для обчислення податкових зобов’язань із земельного податку у поточному році Університетом отримано витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Університет, посилаючись п.п. 282.1.4 п. 282.1 ст. 282 Кодексу, на ставку земельного податку, визначеною для відповідного виду цільового призначення земельної ділянки рішенням органу місцевого самоврядування, запитує щодо правомірного обчислення річної суми із земельного податку, наведеного у зверненні, а також посилаючись на п. 297.1 ст. 297 Кодексу, запитує щодо необхідності нарахування і сплати земельного податку у разі надання частини площ навчальних корпусів в оренду фізичній особі - підприємцю, який перебуває на спрощеній системі оподаткування.
Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 Кодексу).
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і до 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (п. 286.2 ст. 286 Кодексу).
Податкові зобов’язання із земельного податку обчислюються відповідно до витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки із застосуванням до неї кумулятивної величини коефіцієнта індексації.
Річна сума земельного податку - це добуток площі, нормативної грошової оцінки земельної ділянки і ставки земельного податку.
Статтею 797 Цивільного кодексу України (далі - Цивільний кодекс) встановлено, що плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою.
При визначенні площі об’єкта оподаткування за Договорами слід враховувати вимоги частини першої ст. 796 Цивільного кодексу, а саме сторони можуть визначити розмір земельної ділянки, яка передається наймачеві в умовах Договорів.
З наведеного у зверненні розрахунку річної суми земельного податку по Договорах вбачається, що площа земельної ділянки, яка припадає на орендовану частину будівлі, визначена арифметичними діями.
Оскільки Університет не надав текстів Договорів, то здійснити оцінку правильності обчислення річної суми податкового зобов’язання із земельного податку не вбачається можливим.
Стосовно питання необхідності нарахування і сплати земельного податку у разі надання частини площ навчальних корпусів в оренду фізичній особі -підприємцю, який перебуває на спрощеній системі оподаткування, слід зазначити, що п. 284.3 ст. 284 Кодексу передбачена сплата на загальних підставах платниками земельного податку, які користуються пільгами з податку, за земельні ділянки під наданими в оренду окремої будівлі, споруди або їх частини, з урахуванням прибудинкової території.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |