Головне управління ДФС у Дніпропетровській області на звернення Товариства щодо справляння екологічного податку в частині розміщення відходів (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що під час провадження господарської діяльності, яка належить до класу 01.47 «розведення свійської птиці» Національного класифікатора України ДК 009:2010, введеного в дію наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457, утворюються відходи у вигляді пташиного посліду (далі - Послід), що зберігаються у якості вторинної сировини.
Товариство зазначило, що компост, який утворюється в результаті технології біологічного перероблення Посліду за розробленою та запровадженою Товариством відповідно до ДСТУ 7527:2014 «Послід птиці. Технології біологічного переробляння. Загальні вимоги», затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.10.2014 № 1257 (далі - Стандарт), згідно з Технологічною картою виготовлення компосту в подальшому реалізується Товариством.
Товариство, посилаючись на норми п. 240.5 ст. 240 Кодексу щодо неприналежності до платників Податку суб’єктів господарювання, які розміщують на власних територіях (об’єктах) виключно відходи як вторинну сировину, а також п.п. 242.1.3 п. 242.1 ст. 242 Кодексу щодо не включення до об’єктів оподаткування екологічного податку за розміщення відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання, запитує про виникнення у нього податкових зобов’язань з Податку.
Вимоги Стандарту до території систем підготовки до використання, обробляння, зберігання і знезараження Посліду передбачають забезпечення надійної гідроізоляції, що виключає фільтрацію рідкої частини Посліду та стічних вод у ґрунтові води, а також інфільтрацію ґрунтових вод у споруди.
При цьому згідно з Стандартом максимальний об’єм сховищ визначається в залежності від прийнятої технології компостування, часу витримування в буртах, зберігання і реалізації Посліду.
Оскільки п. 246.3 ст. 246 Кодексу, передбачено, що за розміщення відходів на звалищах, які не забезпечують повного виключення забруднення атмосферного повітря або водних об’єктів, ставки Податку, зазначені у пп. 246.1 - 246.3 ст. 246 Кодексу, збільшуються у 3 рази, то податкові зобов’язання за розміщені обсяги Посліду не виникатимуть у Товариства, у разі:
виконання ним операцій передбачених Технологічною картою виготовлення компосту, дотримання Товариством вимог Стандарту щодо підготовки до використання, обробляння, зберігання і знезараження Посліду, а також забезпечення бухгалтерського обліку операцій з реалізації компосту (УКТЗЕД 3101 00 00 00) в обсягах, що відповідають розробленій Технологічній карті виготовлення компосту.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |