Головне управління ДФС у Харківській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності (далі - спрощена система), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку 3 групи та основним видом його діяльності є діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.
При цьому ним укладено угоду про надання комісійних послуг. Товариство запитує про необхідність включення в дохід платника єдиного податку, відображення у книзі доходів та податкових деклараціях отриманих грошових коштів у межах угоди комісії.
Товариство не надало копію договору.
За договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого, імені, але за рахунок комітента (ст. 1011 Цивільного кодексу України - далі ЦКУ).
Особливості застосування спрощеної системи визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Статтею 292 Кодексу визначено перелік доходів та їх склад для Юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи.
Товариство у разі надання послуг, зокрема, за договорами комісії, включає до складу доходу платника єдиного податку суми отриманої винагороди повіреного (агента) в дотримання п. 292.4 ст. 292 Кодексу.
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата йадходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (безготівковій або готівковій) формі (п. 292.6 ст. 292 Кодексу).
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку 3 групи є календарний квартал (п. 294.1 ст. 294 Кодексу).
Таким чином, суми комісійної винагороди Товариства включаються ним для цілей оподаткування єдиним податком до складу доходу та податкової декларації у кварталі, якому відбулось їх надходження на розрахунковий рахунок підприємства.
Ведення книги обліку доходів платниками єдиного податку 3 групи - юридичними особами Кодексом не передбачено.
Спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат ведеться такими платниками за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (п. 44.2 ст. 44, пп. 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 Кодексу).
Одночасно слід зазначити, що відповідно до частини третьої п.п.291.5.1 п.291.5 ст.291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб’єкти господарювання, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів).
Разом з тим повідомляємо, що підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які цим Кодексом встановлено ставки акцизного податку (п.п 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
У ст. 215 Кодексу наведено вичерпний перелік підакцизних товарів, ставки податку на ці товари, код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД і опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД.
Перелік містить, зокрема, тютюнові вироби.
Таким чином, у разі здійснення Товариством торгівлі тютюновими виробами, Товариство не може перебувати на спрощеній системі оподаткування.
У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |