X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.07.2019 р. № 3567/6/99-99-12-02-02-15/ІПК


Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит Товариства надіслані листами ГУ ДФС у області і в межах компетенції повідомляє таке.

У зверненні Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку четвертої групи та зберігає протягом календарного року у власному складі менше 10000 кубічних метрів пального, яке використовується виключно для власного споживання.

Товариство запитує чи зобов’язане воно мати з 01.07.2019 ліцензію на право зберігання пального.

Статтею 1 Закону № 481 визначено, що:

 місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування;

 зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або явного від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

Статтею 15 Закону № 481 визначено, що зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії. Річна плата за ліцензії на право зберігання пального встановлена у розмірі 780 гривень.

 Суб’єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.

Законом № 481 передбачено, що ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто - та газовидобувних майданчиках, бурових платформах І яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Також суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Інших виключень щодо отримання суб’єктами господарювання ліцензій на право зберігання пального норми Закону № 481 не містять.

Таким чином, для здійснення із зберігання пального у розумінні Закону № 481, суб’єкту господарювання необхідно отримувати відповідну ліцензію.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має ідуальний характер І може використовуватися виключно платником податків,якому надано таку консультацію.