X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 31.07.2019 р. № 3583/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство, яке здійснює видобування питних та технічних підземних вод на підставі дозволу на спеціальне водокористування (далі - Дозвіл), поінформувало, що у 2014 році виконало державну експертизу запасів корисних копалин ділянки надр (далі - Експертиза) із затвердженням відповідних техніко-технологічних та фінансово-економічних кондицій видобування щодо заявленого, як необхідний обсяг видобування (далі - Кондиції) та коефіцієнта рентабельності господарської діяльності (далі - Коефіцієнт), запитує про наявність підстав для повторного виконання Експертизи, а також величини Коефіцієнта, яка у випадку не виконання повторної Експертизи має застосовуватися для обчислення бази оподаткування Рентною платою.

Порівняльний аналіз матеріалів Експертизи та показників Кондицій показав, зокрема, що обсяги видобування вод Товариством є в 13,3 рази меншим, ніж заявлений як необхідний обсяг видобування - обсяг, який був використаний у розрахунках фінансово-економічних Кондицій.

Фактичне співвідношення 32 до 20 обсягів видобування технічної води до питної води суттєво відмінне від співвідношення таких обсягів 200 до 500, які були використані у розрахунках фінансово-економічних Кондицій, у тому числі й Коефіцієнта, які Товариство використовує для обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати за розрахунковим методом.

Водночас аналіз показав, що показники вартості категорій води, використане в розрахунках фінансово-економічних Кондицій, у тому числі й Коефіцієнта характеризувалися співвідношенням 1,22 рази, у той час як за податковою звітністю з реалізації питної та технічної води у 2018 році співвідношення вартості такої води перевищило 2,5 рази.

З огляду на викладене, Товариству з метою коректного визначення фінансово-економічних Кондицій, які застосовуються для обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати необхідно уточнити та затвердити всі параметри Кондицій, у тому числі за процедурою повторної Експертизи запасів корисних копалин ділянки надр «Бортничі-1».

Натомість, порівняльний аналіз мінімальної вартості обсягів води, яка самостійно споживається Товариством, а також широкий інтервал варіації цін реалізації в кожному виді води 2,5 рази для технічних та 4,5 рази для питних, вказують на необхідність застосування Товариством норми п. 252.16 ст. 252 Кодексу щодо величини Коефіцієнта з періоду, який перевищує 5 років після попередньої Експертизи.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).