Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку зазначення обов’язкових реквізитів у податковій накладній, а саме коду товару згідно з УКТ ЗЕД, та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як вже зазначалося правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов’язкових реквізитів) регулюються статтею 201 розділу V ПКУ та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 № 276).
Перелік обов’язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній визначено у підпунктах «а» - «і» пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ, зокрема, одним із таких реквізитів є код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - ДКПП); платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.
Можливість зазначення у податковій накладній коду товару згідно з УКТ ЗЕД (крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України) неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду, є правом платника податку, а не його обов’язком.
Таким чином, у даному випадку та з метою уникнення помилок при складанні податкової накладної, платнику податку доцільно зазначати у податковій накладній код товару згідно з УКТ ЗЕД повністю.
Разом з цим інформуємо, що відповідно до пунктів 1 і 2 статті 11 Закону України від 02 грудня 1997 року № 671/97-ВР «Про торгово-промислові палати в Україні» торгово-промислові палати мають право, зокрема, засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями та інші документи, пов'язані із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності. При цьому методичні та експертні документи, видані торгово-промисловими палатами в межах їх повноважень, є обов'язковими для застосування на всій території України.
Отже, у разі виникнення у платника податку необхідності визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД і походження такого товару, платник податку та/або його контрагенти мають можливість звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |