X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.08.2019 р. № 3653/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула Ваше звернення щодо оподаткування операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів, зокрема, у разі транзиту вантажів через митну територію України та в межах компетенції повідомляє таке.

Питання оподаткування податком на додану вартість (далі - ПДВ) транспортно-експедиторської діяльності, у тому числі у разі, якщо транспортно-експедиторські послуги надаються в межах договорів транзитного перевезення вантажів, роз’яснено в узагальнюючій податковій консультації щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності, затвердженій наказом ДПС України від 06.07.2012 № 610 (далі - УПК № 610).

Зокрема, у питанні-відповіді 11 розділу III УПК № 610 роз’яснено, що відповідно до пункту 197.8 статті 197 Податкового кодексу України (далі -Кодекс) операції з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також з постачання послуг, пов’язаних із таким перевезенням (переміщенням), звільняються від оподаткування ПДВ.

Пільга, визначена пунктом 197.8 статті 197 Кодексу застосовується до операцій з постачання послуг з транзитного перевезення по всьому маршруту перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.