X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.08.2019 р. № 3703/ІПК/08-01-14-08-16

ГУ ДФС у ........................... області розглянула запит...................щодо надання податкової консультації та в порядку
статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення ................................ є сільськогосподарським підприємством, яке виробляє та реалізовує власнум продукцію, а також надає послуги членам трудового колективу та орендодавцям з обробітку землі власною технікою.

Згідно КВЕД 01.11. -вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Підприємство звернулось у зв’язку з закриттям відділення банку в с.  .............. області, та вважає доцільним укладання договору з банком на еквайрингові обслуговування.

Даним видом договору передбачена можливість передачі у строкове, платне, тимчасове користування Підприємству Устаткування - POS - терміналу моделі Ingenico ІСТ220.

....................... просить надати роз’яснення чі потрібно у разі застосування POS - терміналу використовувати реєстратор розрахункових операцій при проведенні розрахунків платіжними картками?

Відповідно до п.1 та п.2 ст.З Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі - Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосування платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого    її    переказу    зобов’язані:

проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому    порядку    розрахункових    книжок;

видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно із ст.2 Закону розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (не надану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Пунктом 1.4 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 із змінами та доповненнями, передбачено, що безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Таким чином, якщо оплата за товар (послуги) здійснюється у безготівковій формі, через установу банку (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок), то використання реєстратора розрахункових операцій не є обов’язковим. .

Крім того слід зазначити, що основним видом діяльності підприємства є КВЕД 01.11. - вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, а послуги не підпадають під дію п. 1 ст. 9 Закону України № 265 з 01.01.2015р. (внесені зміни Законом України від 28.12.2014 № 71-VIII).

У разі проведення розрахунків у готівковій формі та/або розрахунків із застосуванням банківської платіжної картки, при наданні послуг з обробки землі власною технікою членам трудового колективу, та орендодавцям, підприємство повинно застосовувати РРО з оформленням відповідних розрахункових документів.

Водночас повідомляємо, що відповідно до пп. 14.1.172і п. 14.1 ст. 14 та п.52.2 ст. 52 ПКУ, індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.