Головне управління ДФС у м. Києві, в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянуло Ваш запит про надання індивідуальної податкової консультації щодо включення до доходу фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку 3-ої групи комісії за послуги міжнародного банку, і в межах компетенції повідомляє.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 № 2755-VІ (із змінами та доповненнями) (далі — Кодекс).
Відповідно до п. 292.1 ст. 292 Кодексу, доходом фізичної особи -підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.
При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ст. 292 Кодексу).
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (пп. 292.6 ст. 292 Кодексу).
Слід зазначити, що платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) (пп. 291.6 ст. 296 Кодексу).
Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів (пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Кодексу).
Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 № 579 (далі - Порядок № 579).
Згідно з п. 5 Порядку № 579, записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Таким чином, у разі отримання фізичною особою - підприємцем -платником єдиного податку за контрактом виручки в іноземній валюті за надані товари (роботи, послуги), доходом такого платника є вся сума коштів, що надійшла на валютний рахунок (з урахуванням комісії, утриманої банком), перерахована у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання валюти.
Відповідь надана з урахуванням фактичних обставин справи, викладених у листі, і кожний конкретний випадок слід розглядати з урахуванням відповідних документів, що пов’язані з отриманням доходу платника.
Водночас повідомляємо, що згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу, податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |