Державна фіскальна служба України розглянула звернення стосовно оподаткування процентів (інших доходів, за наявності), що виплачуються на користь Європейського банку реконструкції та розвитку за кредитним договором з резидентом, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Статтею 3 Кодексу визначено, що однією із складових податкового законодавства України є чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування.
При цьому, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.
Угодою про заснування Європейського банку реконструкції та розвитку (далі - ЄБРР), до якої згідно з Указом Президента України від 14.07.1992 № 379 «Про членство України в Європейському банку реконструкції та розвитку» приєдналася Україна, визначено, що ЄБРР є міжнародною фінансовою установою, яка користується статусом, привілеями та імунітетом на території країни-члена для виконання своїх функцій.
Виходячи із ст. 53 цієї Угоди, у рамках своєї офіційної діяльності ЄБРР, його активи, майно і доход звільняються від всіх прямих податків.
Крім того, п. 7.01 ст. 7 Договору між Урядом України та Європейським банком реконструкції та розвитку про співробітництво та діяльність Постійного представництва ЄБРР в Україні від 12 червня 2007 року, ратифікованого Законом України від 04 червня 2008 року № 319-VI, визначено, що ЄБРР, його активи, майно, доходи і його діяльність та угоди, як передбачено Угодою про ЄБРР, звільняються від оподаткування прямими податками.
Згідно з Конвенцією про правовий статус, привілеї та імунітети міждержавних економічних організацій, діючих в певних галузях співробітництва, від 05.12.1980 року, ратифікованою Україною 29.06.1981, міжнародні організації, членами яких є держави, засновані відповідно до міжнародних угод з координації дій її членів по співпраці і кооперації в певних галузях економіки, науки і техніки, звільняються від прямих податків і інших обов'язкових платежів, що мають податковий характер, і зборів, як загальнодержавних, так і місцевих, за винятком платежів за комунальні та інші подібні види обслуговування (ст. І та ст. VII).
Тобто, ЄБРР як міжнародна фінансова установа, яка користується статусом, привілеями та імунітетом на території країни - члена організації, не є платником прямих податків.
Таким чином, оскільки ЄБРР є міжнародною фінансовою організацією, яка користується статусом, привілеями та імунітетом на території країни - члена організації, що звільняється від сплати прямих податків, то грошові кошти у вигляді процентів за кредитним договором, які сплачуються на користь ЄБРР, не підлягають оподаткуванню податком на прибуток в Україні, у тому числі податком на доходи нерезидента.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |