Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит Товариства стосовно надання, індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства з питань акцизного податку, та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариство зазначає, що маэ намір після 01.07.2019 реалізувати товар «Мазут паливний 100 зольний малосірчастий (код згідно з УКТ ЗЕД 2710196400).
Товариство запитує:
1.Чи дійсно «Мазут паливний 100 зольний малосірчастий» (код згідно з УКТ ЗЕД 2710196400), який Товариство має намір реалізувати після 01.07.2019 року, є непідакцизним товаром?
2.Чи дійсно при реалізації після 01.07.2019 Мазуту паливного 100 зольного малосірчистого» (код згідно з УКТ ЗЕД 2710196400) у Товариства не виникає об’єкта оподаткування акцизним податком та не виникає обов’язку реєстрації акцизного складу?
3.Чи потрібно Товариству отримувати після 01.07.2019 ліцензію на продаж або зберігання пального для зберігання або зберігання Мазуту паливного 100 зольного малосірчастого»(код згідно з УКТ ЗЕД 2710196400)?
До питань 1 та 2.
Відповідно до п.п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку.
Підпунктом 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу встановлено перелік підакцизних товарів, що відповідають певним кодам товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД та їх описанням згідно з УКТ ЗЕД, які є пальним.
Відповідно до підпункту 14.1.141-1п. 14.1 ст. 14 Кодексу пальне - це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо про моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти мотрних палив, інші товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Згідно з п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу товар (продукція) «Паливо пічне побутове», яке класифікується зокрема за кодом 2710 19 64 00 згідно з УКТ ЗЕД, є пальним і належить до підакцизних товарів.
Для класифікації товарів в Україні використовують УКТ ЗЕД,яка є товарною номенклатурою Митного тарифу України і затверджена Законом України «Про Митний тариф України».
Класифікація товарів згідно з УКТ ЗЕД здійснюється з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, відповідних приміток до розділів та груп, текстового опису товарних позицій та тих характеристик товару які є визначальними для класифікації, а саме:
складу товару, способу його виготовлення, призначення, маркування, пакування тощо.
Зауважуємо, термін «паливо пічне побутове» в УКТ ЗЕД не визнаний, тому зазначений товар класифікується серед інших товарів, які належать- до важких дистилятів за визначеними кодами згідно з УКТ ЗЕД.
У той же час відповідно до положень Додаткової примітки 1( f ) до групи 27 УКТ ЗЕД товарна підкатегорія 2710 19 64 00 включає, серед рідке паливо (мазут), що за фізико-хімічними характеристиками (фракційний склад, вміст сірки тощо) відповідає вимогам товарної номенклатури.
Таким чином, різні види палив (в тому числі пічне побутове та відрізняються за своїми фізико-хімічними показниками фракційним складом, в’язкістю, температурою спалаху, густиною топЦэ, зазначені у чинній нормативно-технічній документації.
Віднесення нафтопродуктів до окремого виду палива можливе лише на підставі інформації про призначення товару, його фракційний склад та фізико-хімічні показники.
Зазначена інформація повинна бути підтверджена відповідними документами (сертифікатами аналізу, паспортами якості висновками компетентної експертної установи тощо).
У разі ная ї н з лі обґрунтованих сумнівів щодо достовірності інформації, зазначеної у паспорті якості/сертифікаті відповідності на товар, необхідно провести лабораторні дослідження зразків вказаного товару з метою його ідентифікаї підтвердження коду згідно з УКТ ЗЕД.
З 01.07.2019 нормами підпунктів 14.1.6, 14.1.6-1, 14.1.224 та 14 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, якими визначено поняття акцизних с акцизних складів пересувних та їх розпорядників.
Акцизний склад, зокрема - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свосю господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (переробл змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом, зокрема:
б)приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та збері і пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач тк приміщення або території отримує протягом календарного року палі! обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях розд торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
в)приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб’єкт господарювання- платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів з урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.
Відповідно до підпункту 14.1.224 пункту 14.1. статті 14 Кодексу розпорядник акцизного складу - зокрема, суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Враховуючи викладене, у випадку, коли Товариство придбає непідакцизний товар, що підтверджено відповідними документами подальшому здійснює операції з його реалізації, за зазначеними операціями у Товариства не виникатиме об’єкта оподаткування акцизним податком необхідності реєструвати акцизний склад.
Водночас, якщо Товариство придбає товар, який класифікується за кодом 2710 19 64 00 згідно з УКТ ЗЕД і є паливом пічним побутовим що підтверджено відповідними документами, Товариство при здійсненні операцій з реалізації даного товару зобов’язане зареєструватись платником акцизного податку і сплачувати акцизний податок за цими операціями та реєструвати акцизний склад.
При цьому об’єкт оподаткування акцизним податком виникатиме тільки у випадку перевищення обсягу реалізованого пального над обсягом отриманного пального від інших платників акцизного податку, з яких сплачено акцизний податок (п.п. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).
До питання 3.
Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481), зокрема, запроваджено ліцензування діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним. Зазначені зміни набрали чинності з 01 липня 2019 року.
Відповідно до статті 1 Закону № 481 оптова торгівля пальним визначена як діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб’єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.
Роздрібна торгівля пальним — діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції / автогазозаправної станції / газонаповнювальної станції / газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки.
Зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Згідно з ст. 1 Закону № 481 термін «пальне» вживається в цьому Закон у значенні, наведеному в Податковому кодексі України.
Відповідно до ст. 15 Закону № 481 оптова та роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.
У разі, якщо діяльність Товариства підпадає під зазначені визнане; розумінні Закону № 481, йому необхідно отримати відповідні ліцензії.
Слід зазначити, що до звернення Товариства не надано будь яких первинних документів фіксуючих факти здійснення господарських операцій.
Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів з наведенням детального опису суті здійснюваних операцій.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |