Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист [...] про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо виправлення помилки, якої припустилось Товариство в акцизній накладній, складеній для розподілу обсягів залишків пального, що обліковувалися у платників податку в системі електронного адміністрування реалізації пального, між акцизними складами/акцизними складами пересувними, де такі обсяги залишків пального знаходяться фактично станом на 1 липня 2019 року, та повідомляє таке.
Відповідно до п. 231.3 ст. 231 Кодексу реєстрація другого примірника акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється після отримання пального або спирту етилового на акцизний склад / акцизний склад пересувний.
В зазначеній у п. 232.3 ст. 232 Кодексу формулі, за якою обчислюється обсяг пального, на яке платник може зареєструвати акцизні накладні / розрахунки коригування, враховуються, зокрема обсяги пального за отриманими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних, що підтверджено другим примірником такої акцизної накладної, зареєстрованим в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Відповідно до п. 231.7 ст. 231 коригування показників акцизної накладної (далі - АН) шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється у випадку, якщо після реалізації пального або спирту етилового відбувається повернення частини чи всього обсягу пального або спирту етилового особі, яка реалізує пальне або спирт етиловий, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні такої акцизної накладної.
Пунктом 23 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу визначено, що розподіл обсягів пального, облік якого здійснювався в системі електронного адміністрування реалізації пального (далі - СЕА РП), між акцизними складами та/або акцизними складами пересувними здійснюється шляхом складання та реєстрації АН. При цьому операції з реалізації пального в розумінні п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу не здійснюються, тобто фізична передача (відпуск, відвантаження) пального не відбувається.
Відповідно показники АН, складених для розподілу обсягів залишків пального, що обліковувалися у платників податку в СЕА РП, між акцизними складами/акцизними складами пересувними, де такі обсяги залишків пального знаходяться фактично станом на 1 липня 2019 року (далі - розподільчі АН), не можуть коригуватись шляхом складання розрахунків коригування акцизної накладної.
Інформація про терміни та порядок виправлення помилок, яких припустились платники в розподільчих АН, а саме шляхом складання АН особою, що зазначена в розподільчій АН, як отримувач пального, та її реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних, 02.08.2019 розміщена на офіційному на вебпорталі ДФС:
«http://sfs.gov.ua/ Головна/ Новини»;
«http://sfs.gov.ua/ Головна/ Повідомлення та нагадування».
При цьому виправлення невідповідних даних в розподільчих АН, може бути здійснено тільки після реєстрації другого примірника розподільчої АН.
З огляду на викладене вище, виправлення помилкових даних в розподільчій АН, другий примірник якої не зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних, не здійснюється.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |