Головне управління ДФС у Донецькій області розглянуло звернення щодо реєстрації податкової накладної відповідно до пункту 200-1.9 статті 200 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Порядок функціонування системи електронного адміністрування ПДВ встановлено статтею 200-1 Кодексу.
Пунктом 200-1.3 статті 200-1 Кодексу визначено формулу, за якою обчислюється сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), складовою якої, зокрема, є показник ƩПеревищ - загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН.
Згідно з пунктом 200-1.9 статті 200-1 Кодексу якщо у платника податку загальна сума податкових зобов'язань, зазначених ним у поданих податкових деклараціях з урахуванням уточнюючих розрахунків до них, перевищує суму податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстровани ЄРПН (ƩПеревищ), а сума, визначена пунктом 200-1.3 статті 200-1 Кодексу (ƩНакл), є недостатньою для реєстрації таким платником податкової накладної або розрахунку коригування до такої податкової накладної за звітні періоди виникнення такого перевищення, платник податку має право зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в ЄРПН на суму податку, що дорівнює значенню показника ƩПеревищ, зменшеного на суму задекларованих до сплати податкових зобов'язань за періоди починаючи з 1 липня 2015 року (включаючи податкові зобов'язання, які були сплачені платником податку) та податкові зобов'язання, які не були сплачені платником податку) та збільшеного на значення показника ƩПопРах (загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ) незалежно від значення показника ƩНакл, визначеного відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу.
Платник податку має право зареєструвати в порядку, визначеному абзацом першим пункту 200-1.9 статті 200-1 Кодексу, тільки податкові накладні за звітні періоди, в яких виникло перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН (ƩПеревищ).
ДФС запроваджено механізм реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування (далі - ПН/РК), дата складання яких знаходиться в межах періоду, за який в СЕА ПДВ по платнику наявна інформація про виникнення перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням уточнюючих розрахунку до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником ПН/РК зареєстрованих в ЄРПН (ƩПеревищ).
Після реєстрації таких податкових накладних в ЄРПН у СЕА ПДВ автоматично відбувається перерахунок показника ƩПеревищ за звітний період, в якому було складено таку податкову накладну, за результатами якого показник Ʃперевищ зменшується на суму податку вказану в зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній/розрахунку коригування, та відповідно на таку суму податку збільшується значення показника ƩНаклВид. Зазначена інформація відображається у витязі з СЕА ПДВ.
Реєстрація ПН/РК здійснюється в межах показника ƩПеревищ за відповідний період (пункт 200-1.9 статті 200-1 Кодексу) тільки у випадку, коли сума визначена пунктом 200-1.3 статті 200-1 Кодексу (ƩНакл), недостатньою для реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування за звітний період виникнення перевищення.
Перелік ПН/РК, які можуть реєструватися платниками в порядку, визначеному пунктом 200-1.9 статті 200-1 Кодексу, надається у додатках 1,5 до податкової декларації з ПДВ за формами, відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 23.03.2018 № 381 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.04.2018 за № 451/31903.
В таблиці 1.1 Додатку 1 відображаються відомості з таблиці 1 (Д1) (додаток 1) про коригування податкових зобов’язань у разі збільшення суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання податкової декларації.
В таблиці 1.2 Додатку 1 відображаються відомості про коригування податкових зобов’язань у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість ( крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д1) (додаток 1)).
Відомості до таблиці 1.2 додатку 1 (Д1) вносяться одноразово (у декларації за звітний (податковий) період червень 2018 року (II квартал 2018 року ).
В таблиці 1.1 Додатку 5 відображаються відомості з таблиці 1 (Д5) (додаток 5) про включені суми податку на додану вартість, вказані в податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість, до суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період.
В таблиці 1.2 Додатку 5 зазначаються відомості про суми податку на додану вартість, вказані в податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість (крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д5)(додаток5)), включені до суми податкових зобов’язань за минулі звітні (податкові) періоди.
Відомості до таблиці 1.2 додатку 5 (Д5) вносяться одноразово (у декларації за звітний (податковий) період червень 2018 року (II квартал 2018 року)).
Також повідомляємо, що для зручності платників податків праціє он-лайн сервіс "Електронний кабінет платника податків", з використанням якого платники мають можливість як зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, так і отримані дані про податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН.
При цьому звертаємо увагу, що ДФС не супроводжує послуги з надання платних програмних забезпечень, які надають приватні компанії (у тому чк М.Е.Dос).
Згідно із статтею 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |