Головне управління ДФС у Сумській області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянуло лист Підприємства про отримання індивідуальної податкової консультації та в межах компетенції повідомляє наступне.
У запиті Підприємство проінформувало, що є виробником сільськогосподарської продукції та при виконанні робіт здійснює заправку власної сільськогосподарської техніки пальним безпосередньо на полі.
Доставка пального здійснюється власними автомобілями-паливозаправниками. Підприємство не є платником акцизного податку.
З урахування викладеного Підприємство звертається з проханням надати інформацію:
1. Яка інформація повинна бути відображена в «Заявці на переміщення пального або спирту етилового транспортним засобами, що не є акцизними складами» при переміщенні пального до місця заправки?
2. Що вважати пунктом розвантаження: поле чи сільськогосподарську техніку, заправку якої здійснює автомобіль-паливозаправник? Як при заправці техніки заповнити пункти 13-22 «Заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами»?
Щодо питання 1.
Відповідно до п.п. 230.1.5 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - Кодексу) переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується пальне або спирт етиловий у таких транспортних засобах, а також не зазначені у заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, які надіслані центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, забороняється.
Включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку транспортних засобів, що перемішують пальне або спирт етиловий, здійснюється на підставі заявок на переміщення пального транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними (далі - Заявки), із зазначенням періоду переміщення такого пального.
Такі Заявки подаються суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки. Форма Заявки та Порядок її заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 08.05.2019 №188. Заявки складаються та надсилаються до контролюючого органу в електронній формі з урахуванням вимог законодавства з питань документування управлінської діяльності.
Щодо питання 2.
Підприємством направлено повідомлення про об’єкти оподаткування - земельні ділянки - сільськогосподарські угіддя із зазначенням ідентифікаторів та місцезнаходження об’єктів оподаткування.
Інформацію щодо пунктів розвантаження пального зазначають у графах 13-22 Заявки, зокрема:
назва пункту (графа 13),
код за КОАТУУ (графа 15),
тип (графа 16),
назва області, району (графа 17).
тип населеного пункту (графа 18),
назва населеного пункту (графа 19),
тип вулиці (графа 20),
назва вулиці (графа 21),
номер будинку тощо (графа 22).
В графі 14 зазначається ідентифікатор об’єкта оподаткування, про який до контролюючого органу направлено повідомлення відповідно до пункту 63.3 статті 63 Кодексу.
Відповідно до підпункту 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальних характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |