X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.08.2019 р. № 3946/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо особливостей оподаткування операцій з отримання компенсації від нерезидента за надання послуг з митного оформлення імпортованого товару та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі- Кодексу, повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані Кодексом.

При цьому пунктом 44.1 статті 44 розділу II Кодексу визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Правові засади оподаткування ПДВ встановлені розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Пунктом 185.1 статті 185 розділу V Кодексу визначено, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 Кодексу, а також операції з ввезення товарів на митну територію України.

Згідно з пунктом 187.1 статті 187 розділу V Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

Відповідно до пункту 187.8 статті 187 розділу V Кодексу датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

При цьому пунктом 187.11 статті 187 розділу V Кодексу визначено, що попередня (авансова) оплата товарів, що вивозяться за межі митної території України чи ввозяться на митну територію України, не змінює значення сум податку, які відносяться до податкового кредиту або податкових зобов’язань платника податку, такого експортера або імпортера.

Базою оподаткування ПДВ для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті включаються до ціни товарів (пункт 190.1 статті 190 розділу V Кодексу).

Відповідно до підпункту «ґ» пункту 198.1 статті 198 розділу V Кодексу до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Сума ПДВ, сплачена при ввезенні товарів на митну територію України включаються до складу податкового кредиту на підставі митної декларації.

Таким чином, при ввезенні товарів на митну територію України платник податку, що здійснює таке ввезення, зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до пункту 190.1 статті 190 розділу V Кодексу та пункту 187.8 статті 187 розділу V Кодексу та сплатити їх до бюджету. Такі сплачені до бюджету суми ПДВ включаються платником до складу податкового кредиту на підставі митної декларації.

Разом з цим, з питання щодо необхідності визначення податкових зобов’язань з ПДВ при отриманні від нерезидента компенсації сплачених податків та зборів під час митного оформлення, а також необхідності складання податкової операції за такою операцією, інформації, викладеної у зверненні, недостатньо для надання вичерпної відповіді, а тому у разі необхідності пропонуємо повторного звернутися до контролюючого органу із наданням детального опису здійснюваних операцій (у тому числі із відображенням схеми та послідовності взаємовідносин між суб’єктами господарювання, а також зазначенням договірних умов) та копій документів що стосуються таких операцій.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.