X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.08.2019 р. № 3875/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит Підприємства щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства з питань акцизного податку та надає відповіді на порушені у листі питання.

У зверненні Підприємство зазначає що займається виробництвом алкогольних напоїв відповідно до отриманої ліцензії на певний вид діяльності.

Підприємство запитує:

1. Чи набуває воно статусу розпорядника акцизного складу відповідно до п.п. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу з послідуючою реєстрацією в СЕА РПСЕ.

2. Чи набуває Підприємство статусу платника акцизного податку відповідно до п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу та п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, з послідуючою реєстрацією в СЕА РПСЕ.

До питань 1 та 2.

Законом України від 23.11.2018 № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі - Закон № 2628) внесено ряд змін до Кодексу, зокрема передбачено, що акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку (п. 230.1 ст. 230 Кодексу).

Відповідно до п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу акцизний склад - це зокрема, спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів.

Розпорядник акцизного складу є, зокрема, суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку (п.п. 14.1.224 п. 14.1
ст. 14 Кодексу).

Згідно з п.п. 230.1.1 п. 230.1 ст. 230 Кодексу, розпорядники акцизних складів, на території яких виробляється спирт етиловий, зобов’язані зареєструвати усі акцизні склади - у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Крім того, згідно з п.п 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Кодексу підлягають реєстрації у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального.

Таким чином, для Підприємства, як розпорядника акцизного складу, що проводить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення, (перероблення), змішування, розлив, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації лікеро-горілчаних виробів та не здійснює виробництво спирту етилового або виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального, Кодексом не передбачено обов’язкової вимоги щодо реєстрації акцизних складів в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.