Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо оподаткування дивідендів, виплачених материнською компанією, та, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Порядок сплати податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів встановлено п. 57.1-1 ст. 57 Кодексу
Відповідно до п.п. 57.1-1.1 п. 57.1-1 ст. 57 Кодексу у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток - емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст. 37 Кодексу.
Згідно з п.п. 57.1-1.3 п. 57.1-1 ст. 57 Кодексу авансовий внесок, передбачений п.п. 57.1-1.2 п. 57.1-1 ст. 57 Кодексу, не справляється у разі виплати дивідендів, зокрема:
на користь власників корпоративних прав материнської компанії, що сплачуються в межах сум доходів такої компанії, отриманих у вигляді дивідендів від інших осіб.
Якщо сума виплат дивідендів на користь власників корпоративних прав материнської компанії перевищує суму отриманих такою компанією дивідендів, дивіденди, сплачені в межах такого перевищення,підлягають оподаткуванню за правилами, встановленими підпунктом 57.1-1.2 п. 57.1-1 ст. 57 Кодексу.
З метою оподаткування материнська компанія веде наростаючим підсумком облік дивідендів, отриманих нею від інших осіб, та дивідендів, сплачених на користь власників корпоративних прав такої компанії, і відображає у податковій звітності дивіденди в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реаллізує державну фінансову політику;
фізичним особам.
Таким чином, враховуючи положення п.п. 57.1-1.3 п. 57.1-1 ст. 57 Кодексу, материнська компанія не повинна нараховувати та вносити до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток з суми дивідендів, виплачених на користь власників корпоративних прав материнської компанії, що не перевищує суму отриманих такою компанією дивідендів від дочірніх компаній.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |