Державна фіскальна служба України розглянула звернення Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та повідомляє.
У своєму зверненні платник податку повідомив, що одним із видів його діяльності є виробництво сільськогосподарської продукції (кукурудзи, пшениці та що він є платником єдиного податку 4 групи, і відповідно до пункту 202.2 статті 202 Кодексу ним обрано квартальний звітний (податковий) період.
Також платником податку повідомлено, що він має намір задекларувати суму до бюджетного відшкодування, яка була сформована за рахунок від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів та відповідно подати до податкової декларації з ПДВ додаток 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду Д2)» (далі - Додаток 2 (Д2)) та додаток 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування (ДЗ)» (далі - Додаток З (ДЗ)).
Враховуючи зазначене Товариство просить надати роз’яснення щодо порядку заповнення Додатка 2 (Д2) та Додатка З (ДЗ) до податкової декларації з ПДВ за квартальний звітний (податковий) період,
Крім того платник податку просить роз’яснити чи має він право повторно включити до Додатку З (Д3) суми податкового кредиту за податковими накладними (в розрізі контрагентів по відповідних періодах), які вже включалась до Додатку З (ДЗ), але за результатами камеральної перевірки, проведеної контролюючим органом, визнані як неправомірні для отримання бюджетного відшкодування в заявленому періоді по причині, що контролюючим органом встановлено невірне заповнення Додатку 3 (Д3) в частині періоду, в якому виникло від’ємне значення.
Відповідно до статті 198 Кодексу податковий кредит звітного періоду складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.
У разі якщо за результатами звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов’язання, у платника формується від’ємне значення податку на додану вартість звітного (податкового) періоду, яке асе відповідно до пункту 200.4 статті 200 Кодексу може бути задекларовано, зокрема до бюджетного відшкодування за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.
Сума від’ємного значення, що розрахована згідно з пунктом 200.1 статті 201 Кодексу, відображається у Додатку 2 (Д2) та у Додатку 3 (Д3).
Форма та порядок заповнення і подання зазначених додатків затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі - Порядок № 21).
При заповненні таблиці 2 Додатку З (ДЗ) до податкової декларації ПДВ у графі 3 «від’ємне значення звітний (податковий) період, у якому виникло значення/місяць» платниками ПДВ, які застосовують квартальний звітний (податковий) період подання звітності з ПДВ зазначають квартал, у графі 4 «від’ємне значення звітний (податковий) період, у якому виникло значення рік» зазначають рік, у якому виникла сума від’ємного значення.
При заповнені таблиці 1 Додатку 2 (Д2) до податкової декларації з ПДВ у графі 2 «звітний (податковий) період, у якому виникло значення/місяць» платниками ПДВ, які застосовують квартальний податковий період подання звітності з ПДВ зазначають квартал, у графі 3 «звітний (податковий) період у якому виникло значення/рік» зазначають рік, у якому виникла сума від'ємного значення.
Що стосується повторного включення до Додатку 3 (Д3) сум податкового кредиту за податковими накладними (в розрізі контрагентів по відповідних періодах), які вже включалась до Додатку 3 (Д3), але за результатами камеральної перевірки проведеної контролюючим органом визнані як неправомірні для отримання бюджетного відшкодування в заявленому періоді, повідомляємо наступне.
До звернення платника податку не надано будь-яких первинних документів фіксуючих факти здійснення господарських операцій.
Для надання більш повного та ґрунтовного роз’яснення платник податку має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів з наведенням детального опису суті здійснюваних операцій.
Разом з тим повідомляємо, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |