X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.08.2019 р. № 4069/6/99-99-12-01-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення ФОП   про надання індивідуальної податкової консультації щодо роздрібного продажу сидру та перрі (без додавання спирту) на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та в межах компетенції повідомляє.

У зверненні ФОП    повідомив, що є платником єдиного податку третьої групи та на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом) здійснює роздрібну торгівлю пивом.

ФОП    цікавить питання чи потрібно суб'єкту господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом), отримувати окрему ліцензію на право роздрібної торгівлі сидром та перрі (без додання спирту).

Відповідно до п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють, зокрема, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажеи пива, сидру, перрі (без додання спирту) та столових вин).

Правовідносини у сфері ліцензування, зокрема роздрібної торгівлі алкогольними напоями, визначені Законом України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон №481).   

Відповідно до ст. 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, мають право продавати сидр та перрі (без додання спирту) без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі цими алкогольними напоями (ст. 15 Закону № 481).

Звертаємо увагу, що згідно зі ст. 1 Закону № 481 місце торгівлі - це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане реєсторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того чи оформляється через них продаж інших товарів.

Враховуючи викладене вище, виключно фізичним особам, які обрали спрощену систему оподаткування першої - третьої груп, при здійсненні діяльності з роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом, сидром, перрі (без додання спирту) та столовими винами) необхідно враховувати обмеження встановлені законодавством.

За порушення норм Закону № 481 щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Статтею 5 Господарського кодексу України визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п.п. 52.2. ст. 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.