X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.08.2019 р. № 3957/6/99-99-12-01-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула листи Товариства щодо застосування норм Кодексу та в межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація надається з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладену контролюючі органи.

У зверненні товариство повідомляє, що здійснює виробництво і реалізацію лікарського засобу «Спирт етиловий» у флаконах по 100 мл.

Товариство просить надати роз’яснення з наступних питань:

1. Як виробник лікарських засобів може зареєструвати акцизний склад в системі електронного адміністрування пального та спирту етилового?

2. Як виміряти обсяг спирту етилового в декалітрах 100-відсоткового спирту приведеного до 20 °С при реалізації готового лікарського засобу у флаконах?

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VІІІ «Про внеcення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі - Закон № 2628) внесені зміни до підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), яким, зокрема, визначено, що акцизний склад - це спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів.

Відповідно до вимог підпункту 230.1.1 пункту 230.1 статті 230 Кодексу з 01.07.2019 акцизні склади, на території яких виробляється спирт етиловий, повинні бути обладнані на кожному місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованому на акцизному складі, витратомірами-лічильниками спирту етилового, що призначені для безперервного вимірювання, запам’ятовування, фіксування та відображення в електронному вигляді даних про обсяг отримання або відпуску спирту етилового в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20° С, та обсяг вмісту денатуруючих добавок (далі - витратомір-лічильник спирту етилового), зареєстрованими в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового.

Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах витратоміри-лічильники спирту етилового у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового;

б) усі акцизні склади - у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Отримання (придбання) спирту етилового здійснюється Товариством з метою його використання як сировини для виробництва лікарських засобів, зокрема, відповідно до підпункту «б» підпункту 229.1.1 пункту 229.1 статті 29 Кодексу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05 січня 2011 року №19 "Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів" Товариству встановлена щорічна квота у розмірі 79 316 дал спирту етилового для виробництва лікарських засобів за ставкою акцизного податку в розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту етилового.

Відповідно до вимог підпункту 229.1.14 пункту 229.1 статті 229 Кодексу на підприємствах, де використовують спирт за нульовою ставкою, встановлюються податкові пости, порядок роботи яких затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 9.

Таким чином, Законом № 2628 не передбачено утворення на території Товариства акцизного складу, обов’язкової вимоги щодо встановлення витратомірів-лічильників на кожному місці отримання та відпуску спирту етилового, реєстрації акцизного складу у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

За результатами розгляду попереднього звернення товариства, ДФС листом поінформовано товариство про те, що відповідно до вимог пункту 231.1 статті 231 Податкового кодексу України виробник спирту етилового, що здійснює розлив спирту етилового, який використовується як лікарський засіб, у флакони з медичного скла об’ємом не більше 100 кубічних сантиметрів, зобов’язаний скласти акцизну накладну на обсяги такого спирту етилового, тобто такі вимоги встановлено для виробників спирту етилового, а не виробників лікарського засобу «Спирт етиловий» у флаконах по 100 мл.

Єдині вимоги до обліку, зберігання, відпуску, приймання і транспортування спирту суб’єктами господарювання, які здійснюють таку діяльність та які використовують спирт у технологічному процесі, встановлено Інструкцією з приймання, зберігання, відпуску, транспортування та обліку спирту етилового, затвердженої Міністерством аграрної політики України від 13.04.2009 №264 (далі - Інструкція), дія якої поширюється на всі види, сорти та марки спирту етилового, водно-спиртові розчини та продукти брагоректифікації.

Розділом І інструкції визначені засоби вимірювальної техніки та способи вимірювання обсягів спирту етилового.

Керуючись нормами чинного законодавства України, суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.