З урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби України» Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації щодо порядку заповнення акцизної накладної при ввезенні пального на митну територію України, та повідомляє.
Товариство просить роз’яснити стосовно заповнення акцизної накладної в частині наступного оформлення:
- що потрібно вказати при заповненні частини особи, що реалізують пальне;
- що потрібно вказати при заповненні частини особи, що отримують пальне.
Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 затверджено, зокрема, Порядок заповнення акцизних накладних (далі - Порядок).
Згідно з п. 2 розділу І Порядку особи, які ввозять на митну територію України пальне, здійснюють реалізацію пального відповідно до вимог підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 розділу І Кодексу та які відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 розділу VI Кодексу визначені платниками акцизного податку з реалізації пального, складають:
акцизні накладні форми «П», розрахунки коригування акцизної накладної форми «П», заявки на поповнення (коригування) залишку пального - у разі реалізації пального;
В даному випадку Товариство при здійсненні операцій ввезення на митну територію України пального, повинно скласти акцизну накладну форми «П».
Відповідно до п. 8 розділу І Порядку в акцизній накладній зазначаються реквізити особи (платника податку), що реалізує пальне, та особи - суб'єкта господарювання - отримувача пального:
для юридичної особи - її повне або скорочене найменування та код за ЄДРПОУ;
для фізичної особи - прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (серія та номер паспорта зазначаються фізичними особами - підприємцями, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
для юридичних осіб, які уповноважені на ведення обліку діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів: назва договору, найменування уповноваженої особи та податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору згідно з пунктом 63.6 статті 63 та пунктом 64.6 статті 64 глави 6 розділу II Кодексу.
Більш детальна інформація щодо складання акцизної накладної форми «П» та порядку її заповнення, зокрема, при ввезені пального на митну територію України визначено у розділі II Порядку.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |