X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.09.2019 р. № 113/ІПК/08-01-08-09

Головним управлінням ДФС у.......................області, в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VІ (із змінами та доповненнями) (далі - ПКУ), розглянуто в межах своєї компетенції запит від..............................), щодо коригування залишків товару у реєстраторів розрахункових операцій (далі РРО).

З метою впорядкування процесу приймання, зберігання та відпуску скрапленого газу споживачам, наказом Міністерства палива та енергетики України від 3 червня 2002 року N 332, була затверджена «Інструкцію про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту» (далі - Інструкція) Зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 24 квітня 2003 р. за N 331/7652.

Ця Інструкція встановлює єдиний порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту і використовується на газонаповнювальних станціях (ГНС), газонаповнювальних пунктах (ГНП), автогазозаправних станціях (АГЗС) та автогазозаправних пунктах (АГЗП) незалежно від форм власності.

Відповідно до п.п. 6.3.14 п. 6.3 Інструкції:

- Паливороздавальні колонки, що встановлені на комерційних АГЗС, мають функціонувати в системі з РРО, тип якого включено до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого Протокольним рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України від 26 грудня 2002 року N 14 (далі - Протокольне рішення).

РРО, що застосовуються, повинні відповідати технічним вимогам, що висуваються до спеціалізованих електронно-касових апаратів для автозаправних станцій, установлених додатком 7 до Протокольного рішення.

Згідно п.п. 6.3.15 п. 6.3 Інструкції:

- На комерційних АГЗС, окрім паливороздавальних колонок, указаних у пункті 6.3.14 цієї Інструкції, повинні застосовуватися резервуари, оснащені рівнемірами, які пройшли державну метрологічну атестацію або повірку і мають індивідуальну градуювальну таблицю, як додаток до чинного свідоцтва про державну метрологічну атестацію, згідно з ДСТУ 3215-95, або документ, що підтверджує повірку (свідоцтво), згідно з ДСТУ 2708-99.

Технологічні та облікові операції із залишками скрапленого газу на АГЗС під час їх зберігання, відпуску та збирання, а також їх раціональне використання проводяться відповідно до вимог ГСТУ 320.24370569.009-98.

Стосовно питання «Як відобразити дані про недостачу газу скрапленого в РРО при проведенні інвентаризації для того, щоб дані про залишки палива у бухгалтерському обліку співпадали з даними X - звіту з РРО» повідомляємо наступне що порядок проведення інвентаризації скрапленого газу на АГЗС відображено у п. 8 Інструкції.

Водночас при проведенні інвентаризації під час якої будуть виявлені будь які розбіжності у п.п. 8.10 п. 8 Інструкції є покрокові дії а саме:

- «Виявлені під час інвентаризації розбіжності фактичної наявності скраплений вуглеводневий газ (далі СВГ) з даними бухгалтерського обліку регулюються в такому порядку:

- нестача СВГ, яка не перевищує норми технологічних втрат і похибку вимірювання, списується за розпорядженням керівника на операційні витрати підприємства;

- якщо різниця між масою СВГ, яка встановлена під час проведення інвентаризації, і даними бухгалтерського обліку, за мінусом технологічних утрат, розрахованих згідно з ГСТУ 320.00149943.016-2000, знаходиться в межах похибок (± 0,5 %), установлених ГОСТ 26976-86, то вартість цієї різниці не стягується з матеріально відповідальних осіб, надлишки не оприбутковуються, а за основу беруться дані бухгалтерського обліку;

- похибка вимірювання (± 0,5 %) застосовується тільки для фактичного залишку маси СВГ у резервуарах, встановленого інвентаризацією;

- нестачі СВГ, які в сумі перевищують розміри втрат під час здійснення технологічних операцій та абсолютне значення похибки вимірювання, відшкодовуються матеріально відповідальними особами за розмірами, визначеними згідно з Порядком визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996р. N116, а надлишки, які перевищують похибку вимірювання, оприбутковуються за бухгалтерським обліком.

Щодо технічних можливостей приведених вище дій звертайтесь за допомогою до відповідного сервісного центру з яким складено угода щодо сервісного обслуговування РРО.

Водночас повідомляємо, що відповідно до пп. 14.1.172-1 п. 14.1 ст. 14 та п.52.2 ст. 52 ПКУ, індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.