X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.08.2019 р. № 4046/ІПК/13-01-12.5-09

Головне управління ДФС у Львівській області розглянуло звернення щодо порядку оподаткування податком на прибуток операцій з отримання підприємством забезпечувального платежу, і у відповідності до положень ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, за попередніми договорами купівлі-продажу майнових прав на квартири підприємство (продавець) отримає забезпечувальний платіж від фізичних осіб (покупців), який буде відігравати функцію забезпечення виконання сторонами такого попереднього договору.

Перехід майнових прав на квартири від продавця до покупця відбуватиметься пізніше на підставі основного договору купівлі-продажу майнових прав на квартиру та акту приймання-передачі майнових прав, які будуть укладатися пізніше.

Згідно з підпунктом 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до    національних положень    (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Положеннями Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці від операцій з отримання забезпечувального платежу.

Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерсько обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).

Згідно із п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.