Хмельницьке управління ТУ ДФС у Хмельницькій області, керуюxись ст.52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянуло Ваше звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо деяких питань реєстрації податкових накладних, та в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у листі.
Правові основи оподаткування податку на додану вартість (далі - ПДВ) встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Згідно з п.п. «а» п. 198.1 ст. 198 ПКУ до складу податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення платником податку операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Відповідно до п. 201.8 ст. 201 ПКУ право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому ст. 183 ПКУ.
Згідно з абзацом 2 п. 201.10 ст. 201 ПКУ встановлено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Отже, підставою для віднесення покупцем сум ПДВ з придбаних товарів до складу податкового кредиту є податкова накладна, складена платником ПДВ, та зареєстрована в ЄРПН.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підтису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.
При цьому, платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ст. 200-1 цього ПКУ( абзац 16 п. 201-1 ст. 201 ПКУ) (далі - реєстраційний ліміт).
Зазначимо, що якщо сума реєстраційного ліміту, визначена відповідно до п. 200-1.3 ст. 200і-1 цього ПКУ, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в ЄРПН, то платник зобов’язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (абзац 17 п. 201-1 ст. 201 ПКУ).
Таким чином, у разі якщо реєстраційний ліміт є меншим ніж сума податку, зазначена у податковій накладній, яку платник повинен зареєструвати в ЄРПН, то такий платник зобов’язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ.
Відповідно п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |